"Nasz nowy dom 16" odcinek 1. Katarzyna Dowbor odwiedziła Doły Biskupie! Ekipa wyremontowała dom pięcioosobowej rodzinie! Zobaczcie zdjęcia!

Powrócił uwielbiany format Polsatu pt. "Nasz Nowy Dom". Program, który skradł serca widzów na dobre zagościł w polskich domach. W każdym odcinku Kasia Dowbor wraz z niezawodną ekipą ekspertów pomaga rodzinom doświadczonym przez los. Zobaczcie, co wydarzyło się w 1. odcinku "Naszego nowego domu 16"!

Multimedia

"Nasz nowy dom 16" - Kasia Dowbor odwiedziła Doły Biskupie!

Za nami pierwszy odcinek 16. edycji programy "Nasz Nowy Dom". Tym razem ekipa programu pod dowództwem Kasi Dowbor odwiedziła Doły Biskupie. To niewielka wieś w województwie świętokrzyskim. W części budynku na terenie dawnych zakładów przemysłowych mieszka pięcioosobowa rodzina. Pani Anna i pan Marek z trójką dzieci. Dziewiętnastoletnia Weronika uczy się w liceum i marzy o studiowaniu polonistyki.

Siedemnastoletni Kacper i jedenastoletnia Nina chorują na ciężką postać cukrzycy. Nina cierpi też na Zespół Downa. Pan Marek chciałby podjąć stałą pracę, jednak ze względu na częste podróże do szpitali może imać się jedynie dorywczych zajęć. Rodzina mieszkała w zimnym, wilgotnym mieszkaniu, niedogrzanym przez stary piec. Największym problemem była łazienka, w której dostępna była jedynie zimna woda, a ogrzewania nie było w ogóle.

Ekipa Katarzyny Dowbor wyremontowała mieszkanie pięcioosobowej rodziny z Częstochowy. Zobacz efekty!Zobacz więcej

Rodzinie dramatycznie brakowało przestrzeni - do życia, do wypoczynku, do nauki. Marzenia Weroniki o studiach komplikuje fakt, że nie miała się, gdzie uczyć, bo dzieliła pokój z pozostałym rodzeństwem. Na pomoc przybyła Katarzyna Dowbor! Widząc warunki mieszkaniowe prowadząca nie ukrywa powagi sytuacji:

Jesteście cudowną, kochającą sie rodziną. Naotmiast absolutnie nie macie dobrych warunków do życia. Jesteście schorowani, macie dużo problemów. Chociażby nie wiem jak bardzo pan Marek szukałby kolejnej dodatkowej pracy, to jednak nie da rady pan zmienić tego domu na taki, który byłby odpowiedni dla całej waszej rodziny. ten dom ma wiele wad - brak ciepłej wody, brak przestrzeni. Was jest pięcioro, a tego miejsca w tym domu jest naprawdę mało (...).

Aby pomóc rodzinie odmienić ich los do akcji wkroczyli: architekt Martyna Kupczyk oraz Wiesław Nowobilski wraz z ekipą budowlaną. Zobaczcie efekty metamorfozy! Zobaczcie, jak zmienił się dom!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×