"Nasz nowy dom 16". Rodzina z Krzywowólki już cieszy się swoim nowym domem! Zobaczcie, jak spisała się ekipa Katarzyny Dowbor!

We czwartek przenieśliśmy się aż pod wschodnią granicę Polski do niewielkiej wsi Krzywowólka. Mieszka tu pani Anna z synami – dorosłym już Mateuszem i trzyletnim Adasiem oraz z córką Patrycją, zięciem i wnukami. Zobaczcie, jak ekipa "Naszego nowego domu" wyremontowała ich dom!

Multimedia

"Nasz nowy dom 16" - ekipa wyremontowała dom rodziny z Krzywowólki

Patrycja i jej mąż Andrzej są osobami niezaradnymi, nie mogą mieszkać samodzielnie i potrzebują pomocy w wychowaniu synków Adriana i Kubusia. Po śmierci męża, który nigdy nie był dla niej wsparciem, pani Anna została sama. Pomaga jej starszy syn, który aby zaopiekować się rodziną, przerwał naukę na wymarzonych studiach – mechatronice i zajął się niewielkim gospodarstwem rolnym.

Cała siedmioosobowa rodzina mieszka w starym drewnianym domu. Jego dach pokryty był niebezpiecznym eternitem, a do tego przeciekał. Dom jest duży, ale układ pomieszczeń sprawiał, że nikt nie miał w nim miejsca dla siebie. Ogrzewał go jedynie piec kaflowy, który nie tylko nie dawał wystarczającej ilości ciepła, ale był nieszczelny, co stanowiło zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Nieszczelne były również okna, a jedyne pomieszczenie bez nich – łazienka była mała i zawilgocona. Ale ekipa nigdy się nie poddaje i mimo wielu trudności oraz niesprzyjających warunkach pogodowych, zdecydowała się wyremontować dom pani Anny i to zaledwie w pięć dni

Ekipa Katarzyny Dowbor wyremontowała dom rodziny z Kalisza! Zdjęcia przed i po metamorfozie!Zobacz więcej

Katarzyna Dowbor była pod wielkim wrażeniem zachowania Mateusza, który wrócił do domu, aby pomóc rodzinie: Mateusz, twoja postawa, to jak jesteś w tym wieku odpowiedzialny, naprawdę mi zaimponowała. Prowadząca zaprosiła również panią Annę i jej córkę Patrycję na warsztaty cukiernicze, ponieważ wypieki są ich pasją. Panie uczyły się profesjonalnie piec i dekorować torty. Może marzenia staną się rzeczywistością, a pani Anna założy własną działalność gospodarczą i wraz z córką będą piekły ciasta na zamówienie? Tego im życzymy!

Projekt wnętrza stworzyła architektka Martyna Kupczyk, a jej wizje zrealizował kierownik budowy Wiesław Nowobilski wraz ze swoją niezawodną ekipą.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×