"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor wcześnie musiała się nauczyć walczyć o siebie. W jej życiu bywały ciężkie chwile, ale nauczyła się, jak przetrwać

Życie Katarzyny Dowbor nie było usłane różami. Jako młoda osoba dziennikarka i prezenterka musiała wypracować strategię, która pomogłaby jej przetrwać trudne chwile. To jej pomogło zwalczyć kompleksy.

Multimedia

Katarzyna Dowbor i jej apetyt na życie

Rodzinę miała i ma wspaniałą. Dziadkiem Katarzyny Dowbor był Bronisław Kowalczewski, podpułkownik Wojska Polskiego. Mama, Krystyna Kokocińska, konserwowała zabytki i dzieła sztuki, a tata Wiesław został w Toruniu kierownikiem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Trzykrotnie zamężna, ma syna, znanego dziennikarza Macieja, córkę Marysię, synową aktorkę - Joannę Koroniewską i wnuczkę Janeczkę. A także mnóstwo psów, kotów i koni. Odniosła w życiu sukces w życiu prywatnym i zawodowym dzięki pracowitości, ambicji, zdolnościom i zduszeniu swoich kompleksów, które nękały ją przez całą młodość. Jej wygląd doprowadzał ją do płaczu, a dzieci w szkole źle traktowały:

Zawsze byłam inna – ruda, piegowata. Inna. A inność, zwłaszcza wśród dzieci, budzi agresję. Ile ja się napłakałam z powodu tych rudych włosów, które odziedziczyłam po babci. Marzyłam, by być banalną blondynką i nie wyróżniać się z tłumu. Jednak im człowiek jest starszy, tym więcej rozumu nabiera. Dziś wiem, że ta inność stała się moim największym atutem, który pomógł mi w karierze telewizyjnej - powiedziała dziennikarka w wywiadzie dla "Gali" w 2018 roku.

W jej książce "Apetyt na życie" również pojawia się ten wątek:

Bycie odmieńcem sprawiło, że bardzo szybko musiałam się nauczyć o siebie walczyć. W grupie rówieśników nie było mi łatwo. Pamiętam, że im bardziej dzieciaki w szkole się ze mnie śmiały, tym bardziej chciałam udowodnić im, że jestem coś warta. Angażowałam się w zajęcia sportowe, jeździłam na zawody, grałam w teatrze szkolnym. Mimo to wiele razy wracałam do domu spłakana i nieszczęśliwa.

Katarzyna Dowbor ujawnia szokujące kulisy programu! Aż włos jeży się na głowie!Zobacz więcej

W liceum Katarzyna Dowbor uprawiała żeglarstwo, grała w siatkówkę, jeździła na nartach. Za każdym razem musiała być najlepsza we wszystkim, co robiła.

Pogodne usposobienie, z którego słynie - jak również z tego, że szybko się zapala, jest wybuchowa i podnosi głos - odziedziczyła po mamie, która straciwszy rodziców na wojnie, wychowywała się sama we Francji. Było jej bardzo ciężko, ale nigdy nie narzekała.

Program Katarzyny Dowbor znika z anteny?! Wiemy, jaka jest prawdaZobacz więcej

I ja także nie uprawiam cierpiętnictwa. Kiedy łapię przysłowiowego doła, niczym Scarlett O’Hara żartuję, że jutro przecież też jest dzień i wszystko musi się udać (za: "Gala" 2018).

Zobacz w naszej galerii zdjęcia Katarzyny Dowbor z dzieciństwa i młodości.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Krzych (gość)

  Jestem pełen szacunku dla Pani K.Dowbor.To wspaniałą osobowość.

  20.06.2021 06:52
 • Krystyna (gość)

  Oj nieszczesliwy gosciu, naucz sie najpierw pisac poprawnie s potem ewentualnie ublizaj!!! Jad i nenawisc cie zzera, zal mi ciebie biedaku!!!

  19.06.2021 08:24
 • Ja (gość)

  I po co tyle złośliwości, lepiej nic nie pisać niż kogoś obrażać. Jaśnie panie idealny!

  19.06.2021 07:32
 • Cos slyszal (gość)

  A ja uwazam ze kazda osoba ma problemy ze zrozumiemiem wlasnego Ja w wieku dorastania. A Pani Dowbor zdals sobie sprawe z posiadania sexapilu I zamiast stworzyc rodzine, skakała z kwiatka na kwiatek, czego owocem jest Benkart Maciej. A teraz ktoś, tj.ona albo równie spaczony idol próbuje dowartościować na siłę idee bycia wolnym i samotnym na starość. Moim skromnym zdaniem uważam że to jest droga życia na skuty, nie warta mojego czasu na ten komentarz. A jednak, takie mamy czasy. Pozdro dla kumatych i z zasadami żyjących. Peace

  07.06.2021 23:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×