"Nasz nowy dom" sezon 14. odcinek 8. Ekipa wyremontowała dom Pani Danuty ze wsi Kuzie! Zobaczcie metamorfozę!

W czwartek ekipa Naszego Nowego Domu odwiedziła podlaską wieś Kuzie, gdzie mieszka pani Danuta wraz z dwudziestosiedmioletnią córką, cierpiącą na porażenie mózgowe, Weroniką. Zobaczcie, jak ekipa programu "Nasz nowy dom" wyremontowała dom!

Multimedia

"Nasz nowy dom" sezon 14. w środy i czwartki o godz. 20:05 w Polsacie - sprawdź program tv

Mąż pani Danuty zmarł ponad rok temu, wcześniej małżeństwo pochowało czworo dzieci. Siłę do życia Pani Danucie daje Weronika. To ona mimo swojej niepełnosprawności wspiera mamę i nadaje sens jej życiu.

Totalna metamorfoza domu pięcioosobowej rodziny spod Radomia!Zobacz więcej

Dom kobiet był w tragicznym stanie: ogrzewanie stanowił jeden dymiący piecyk w kuchni, łazienka była całkowicie nieprzystosowana do niepełnosprawności córki, kobiety spały w jednym pokoju, które był zarówno kuchnią i kotłownią. Katarzyna Dowbor widząc w jakich warunkach żyją kobiety była przerażona:

Jak weszłam do tego pomieszczenia w którym śpicie, bo ciężko nazwać to sypialnią, trudno to nazwać kuchnią, to jestem przerażona. Nie są to warunki do życia, do mieszkania. A poza tym największy problem jaki widzę jest taki, że ten dom nie jest bezpieczny, bo nie powinno sie spać przy piecu. Tak samo łazienka, która nie jest kompletnie przystosowana dla Weroniki. (...) Najbardziej boję się jednej rzeczy. W waszym domu po pierwsze trzeba zrobić nowy dach. Jest zima. Zdjęcie tego całego dachu, ogromnej powierzchni to jest ryzyko o tej porze roku.

Jedna z najtrudniejszych metamorfoz w historii programu! Jak zmienił się dom pani Lucyny z Woli Uchańskiej?Zobacz więcej

Ekipa Naszego Nowego Domu postanowiła zrobić wszystko, aby rodzinie żyło się łatwiej, a także, aby Weronika mogła być bardziej samodzielna. Metamorfozę domu zaplanował Maciek Pertkiewicz, a remont zrealizowała ekipa budowlana pod kierownictwem Artura Witkowskiego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • bogi (gość)

    Super program.

    27.03.2020 10:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×