"Nasz nowy dom" sezon 14. odcinki 11. i 12. Katarzyna Dowbor z ekipą w miejscowości Stary Karolinów i u rodziny z Gorlic!

Katarzyna Dowbor zawita do miejscowości Stary Karolinów, w której mieszka pani Ewa, samotnie wychowująca dwoje dzieci. Ekipa remontowa odwiedzi też rodzinę z Gorlic. Sprawdź, co wydarzy się w kolejnych odcinkach programu "Nasz nowy dom". Poznaj wstrząsające historie kolejnych rodzin!

Multimedia

"Nasz nowy dom" sezon 14. w środy i czwartki o godz. 20:05 w Polsacie - sprawdź program tv

W dzisiejszym odcinku ekipa programu odwiedzi Stary Karolinów. To właśnie tam mieszka pani Ewa, samotnie wychowująca dwoje dzieci – ośmioletnią Oliwkę i czteroletniego Filipa. Kobieta odeszła od męża, który nadużywał alkoholu i był agresywny. Chcąc chronić dzieci i siebie pani Ewa wróciła do rodzinnego domu, ale warunki w nim są przerażające! W przedsionku, w którym zamiast sufitu jest folia, urządziła kuchnię, pomieszczenia ogrzewa starymi piecykami.

W domu nie ma łazienki ani toalety, jest zimno. Dach pokryty jest rakotwórczym eternitem. Pani Ewa stara się jak może, aby poprawić komfort życia rodziny, niestety ze względu na częste choroby dzieci nie bardzo może podjąć stałą pracę. Zaangażowanie Pani Ewy doceni Kasia Dowbor:

Pani Ewo widzę, że jest pani bardzo dzielną i zaradna kobieta. Dąży pani do celu, który postanowiła sobie pani zrealizować. Natomiast obejrzałam wasz dom i uważam, że absolutnie w takich warunkach nie powinniście mieszkać. W tym domu do zrobienia jest dosłownie wszystko, począwszy od dachu, który jest do wymiany, skończywszy na podłogach, które są nierówne. Nie powinno być tak, że dzieci w każdej chwili mogą zrobić sobie krzywdę przy takim ogrzewaniu. Trzeba rozprowadzić wodę, trzeba zrobić łazienkę…jest tu bardzo dużo pracy

W stworzeniu prawdziwego, ciepłego i przytulnego domu pomogą architekt Martyna Kupczyk oraz Wiesiek Nowobilski wraz z ekipą!

Katarzyna Dowbor we wsi Ochudno i na warszawskiej Woli. Komu pomoże tym razem?Zobacz więcej

"Nasz nowy dom" w Gorlicach

W czwartek poznamy historię rodziny z Gorlic. Pani Jadwiga i pan Stanisław są rodziną zastępczą dla wnuka, dwunastoletniego Kuby. W domu rodziny panują fatalne warunki. W obawie przed utratą wnuka, dziadkowie zmuszeni byli zamieszkać w wynajętym mieszkaniu. Wynajem obciąża budżet rodziny, ciasnota lokum nie pozwala nastolatkowi i dziadkom na naukę i wypoczynek. Gdy ekipa programu przyjeżdża do ich rodzinnego domu, okazuje się, że trzeba tu zrobić wszystko: wymienić dach, doprowadzić bieżącą wodę, kanalizację, znaleźć sposób na ogrzewanie pomieszczeń. Wzruszenia nie kryje Kasia Dowbor, której losy rodziny nie są obojętne:

Kuba Ty musisz mieć dom. Ja wiem, że dziadkowie stworzyli Ci rodzinę, dali Ci całe swoje serce, ale Ty nie masz domu. Te wynajęte mieszkanie, to nie jest dom. Musisz mieć miejsce, musisz mieć miejsce, w którym będziesz szczęśliwy. Tak samo państwo – wychowaliście dzieci, ciężko pracowaliście, czas żeby trochę odpocząć…

Wojtek Strzelczyk i Artur Witkowski zabierają się do pracy, a Katarzyna Dowbor zabiera rodzinę na wymarzone wakacje.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×