"Nasz nowy dom" sezon 14. odcinki 19 i 20. Ekipa programu rusza na pomoc kolejnym rodzinom w potrzebie!

W dzisiejszym odcinku ekipa programu odwiedziła niewielką wieś nieopodal Hrubieszowa, Nieledew. W starym budynku, na pierwszym piętrze mieszka pani Aneta z dziećmi: Karolem, Zuzią i maleńką Elżbietką.

Multimedia

"Nasz nowy dom" sezon 14. w środy i czwartki o godz. 20:05 w Polsacie - sprawdź program tv

Po latach destrukcyjnego związku z uzależnionym od alkoholu mężczyzną kobieta postanowiła zawalczyć o normalne życie dla siebie i swoich dzieci. Marzy o podjęciu pracy, o stworzeniu normalnego domu. Warunki, w których mieszkają, są bardzo złe. W szafie w przedpokoju stoi piec ogrzewający wnętrza, co stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla mieszkańców. W pokojach są dziurawe podłogi, na ścianach pojawił się grzyb, bojler do podgrzewania wody jest w tragicznym stanie. Podczas wizyty w mieszkaniu pani Anety, Katarzyna Dowbor nie kryła podziwu dla kobiety, ale była także przerażona widząc warunki w jakich żyje rodzina:

Podziwiam ile pani włożyła serca, podziwiam ile pani włożyła siły w to, żeby swoim dzieciom stworzyć dom, ale tak naprawdę tu jest tyle niebezpiecznych rzeczy. Piec jest tragiczny, ogrzewanie tego domu to jest ogromny problem (…) To jest stary budynek, który gdy się cokolwiek ruszy to się sypie. Może się okazać, że wiele sytuacji nas zaskoczy, że pewnych rzeczy nie da się zrobić. I to mnie przeraża.

Pięcioosobowa rodzina spod Warszawy, której spłonęło mieszkanie potrzebuje pomocy!Zobacz więcej

Tym razem niemożliwego postarają się dokonać architekt Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski z ekipą. Katarzyna Dowbor zabiera rodzinę na wakacje, aby rodzina mogła odpocząć, a ekipa pracować. Pani Aneta otrzyma też pomoc w rozpoczęciu pracy w wymarzonym zawodzie.

W czwartek poznamy historię niezwykle dzielnej kobiety. Pani Halina jest rodziną zastępczą dla swoich wnuków – siedmioletniej Julii i dziewięcioletniego Patryka. Kobieta wiele lat walczyła o to, żeby jej córka leczyła się z choroby alkoholowej. Gdy sytuacja stała się dramatyczna, sądownie przejęła opiekę nad wnukami. Niestety cała rodzina mieszka w jednym budynku z nadużywającymi alkoholu innymi członkami rodziny.

Pani Halina chcąc chronić dzieci, za niewielką kwotę kupiła stary drewniany dom w sąsiedniej wsi. Gdy jednak próbowała się do niego wprowadzić okazało się, że stan budynku na to nie pozwala. Ściany i podłogi po prostu gniją, instalacja elektryczna nie działa, a koszt zrobienia łazienki przekracza możliwości finansowe kobiety. Pani Halina podjęła próby remontu w nowym domu, jednak nie była w stanie udźwignąć kosztów remontu. Jeśli dzieci natychmiast nie zamieszkają w bezpiecznym miejscu, zostaną odebrane babci. Na ratunek rodzinie ruszają architekt Martyna Kupczyk oraz Wiesiek Nowobilski z ekipą.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×