"Nasz nowy dom" sezon 15. odcinek 1. Stan domu pani Marii z Gałkowic Górnych przeraził Katarzynę Dowbor. Mamy zdjęcia przed remontem

Po wakacyjnej przerwie na antenę Polsatu wraca uwielbiany przez widzów format "Nasz Nowy Dom". Katarzyna Dowbor wraz z najlepszą ekipą ekspertów i specjalistów w swoim fachu pomoże kolejnym rodzinom, których los okrutnie doświadczył. Komu pomogą w 1. odcinku 15. sezonu?

Multimedia

"Nasz nowy dom" sezon 15 - premierowe odcinki od 2 września, w każdą środę i czwartek, o godzinie 20:05 na antenie Polsatu

W premierowym odcinku 15. serii programu "Nasz nowy dom" poznamy historię rodziny z Gałkowic Górnych, malowniczej wsi w dolinie Dunajca. W stojącym tu tradycyjnym drewnianym domu po dziadkach chciałaby zamieszkać pani Maria z córkami: Nikolą i Niną. Pani Maria wychowuje córki sama. Ojciec dziewczynek nadużywał alkoholu. W trakcie rozwodu starsza córka, Nikola zachorowała na białaczkę. Po długim i wyczerpującym leczeniu dziewczynka wymagała dobrych warunków mieszkaniowych.

Nowy program Szelągowskiej jak "Nasz nowy dom" Polsatu? Są podobieństwa! Zobacz więcej

Pani Maria wystarała się o mieszkanie socjalne, jednak rodzina musi je opuścić w najbliższych miesiącach. Niestety dom w Gołkowicach, który chce im podarować mama pani Marii, nie nadaje się do zamieszkania, to ruina bez podłóg i ogrzewania, z nieszczelnym dachem, nieszczelnymi oknami, bez łazienki i toalety. Kuchnia jest w tragicznym stanie, a instalacja elektryczna stanowi zagrożenie dla życia rodziny. Kasia Dowbor, odwiedzając rodzinę, nie kryła przerażenia widząc stan budynku:

Drogie panie tak naprawdę nie macie swojego miejsca na ziemi. Nie wiecie czy za chwilę ktoś nie każe Wam się wyprowadzać, że nie macie tak naprawdę gdzie pójść - tak nie powinno być. Wy dziewczyny powinnyście mieć swoje biurka, swoje łóżko, powinnyście poczuć się bezpiecznie. Pani powinna też trochę odpocząć i powinna mieć też swoje miejsce, w którym Pani będzie mogła zbierać te siły. Stan tego domu mnie naprawdę przeraził, w tym domu trzeba zrobić tak naprawdę wszystko, a właściwie najłatwiej byłoby ten dom zburzyć i zbudować go od nowa. Jak w tak małym domku dołożyć jeszcze łazienkę, zrobić pełnowymiarową kuchnię, a przy okazji pokój dla dziewcząt i miejsce dla pani? - usłyszy rodzina.

Remontu góralskiego domu podejmuje się Góral – Wiesiek Nowobilski, a projekt zgodny z marzeniami kobiet opracuje Martyna Kupczyk.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×