"Nędznicy". Jedna z najważniejszych powieści Victora Hugo w musicalowej odsłonie [RECENZJA]

Po 19 latach ciężkich robót Jean Valjean zostaje warunkowo zwolniony. Pod wpływem biskupa postanawia zacząć nowe życie. Dzięki srebru otrzymanemu od duchownego pod zmienionym nazwiskiem zostaje właścicielem szwalni i merem we francuskim miasteczku.

Multimedia

NASZA OCENA: 9/10

Francja, początek XIX wieku. Po 19 latach ciężkiego więzienia Jean Valjean (Hugh Jackman - Złoty Glob, nominacja do Oscara) wychodzi na wolność i dzięki pomocy pewnego biskupa rozpoczyna nowe życie pod zmienionym nazwiskiem. Jednak prześladowany przez inspektora Javerta (Russell Crowe), który nie wierzy w jego poprawę, musi się ukrywać wraz z córką Fantyny (Anne Hathaway - Złoty Glob i Oscar) którą się opiekuje.

Oto kolejna ekranizacja słynnej powieści Victora Hugo, a raczej - ekranizacja musicalu zrealizowanego na jej podstawie. Tym razem za produkcję zabrali się hollywoodzcy specjaliści, a rezultaty końcowe są całkiem niezłe. Choć nie musiały takie być, czego wcześniej już wielokrotnie jako widzowie doświadczyliśmy. Cztery nominacje i trzy Złote Globy, osiem nominacji i trzy Oscary oraz 45 innych nagród (łącznie ze Złotym Trailerem) i 108 nominacji w USA, Anglii i Australii. Ciekawe dlaczego Francuzi niczego nie zaproponowali?

Piotr Radecki

Amer.-ang. film kostiuomowy 2012, reż. Tom Hooper

"Nędznicy" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×