Netflix inwestuje potężne sumy w efekty specjalne! Platforma wykupiła studio Scanline. Chodzi o twórców m.in. "Gry o Tron"!

Netflix nieustannie rozwija się nie tylko jako platforma streamingowa, ale także jako producent filmów i seriali. Niedawno zainwestował mnóstwo pieniędzy w wykupienie studia specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych. Chodzi o współtwórców najpopularniejszych produkcji!

Multimedia

Netflix wykupił studio Scanline

Ostatnie miesiące to niesamowicie dobra passa dla Netfliksa. Niemal tydzień po tygodniu wychodzą nowe produkcje, które w ciągu kilku dni pobijają kolejne rekordy popularności, które jeszcze chwilę wcześniej wydawały się nie do ruszenia przez najbliższe lata. W ostatnim czasie, serca widzów zdobyły między innymi film "Czerwona nota", serial "Squid Game" czy animacja "Arcane". Jeśli jeszcze nie widzieliście tych produkcji, koniecznie je nadróbcie!

Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Widzowie drwią z polskiej produkcji!Zobacz więcej

Nie ma powodów przypuszczać, że po tych spektakularnych sukcesach, Netflix planuje osiąść na laurach. Wręcz przeciwnie! W sieci właśnie pojawiły się informacje, że platforma wykupiła Scanline VFX, niemieckie studio specjalizujące się w tworzeniu efektów specjalnych. Mimo, że kwota, jaką w studio zainwestował Netflix nie została podana do publicznej wiadomości, spekuluje się, że wyniosła ona grubo ponad miliard dolarów.

Kolejne krótkie historie już wkrótce! Kiedy premiera na Netfliksie?Zobacz więcej

Nawet jeśli nazwa studia - Scanline VFX - jest Wam zupełnie nieznana, na pewno mieliście okazję zapoznać się choć z częścią jego bogatego dorobku. Studio współpracowało przy tworzeniu takich kultowych produkcji, jak "Medium", "Iron Man 3" oraz "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". Najbardziej znaną produkcją w portfolio studia jest z kolei... uwielbiana (choć kontrowersyjna) "Gra o Tron"!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×