Netflix. Masz konto na Netfliksie? Uważaj na ataki hakerów! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

W Internecie da się kupić wszystko. Jeśli bierzemy pod uwagę jego najciemniejsze części - dosłownie wszystko. Również dostęp do skradzionych kont na Netfliksie. Sprawdźcie, jak nie paść ofiarą ataku hakerów.

Multimedia

Netflix - jak bronić się przed atakami hakerów?

Cele ataków hakerów bywają bardzo różne. Jak podaje serwis telepolis.pl, w ostatnim czasie wzrosła liczba ataków, w których przestępcy starają się pozyskać konta Netfliksa. Oszuści zdążyli wypracować wiele różnorodnych technik pozyskiwania danych, które umożliwiają im przejęcie kont użytkowników. Jednym z najpopularniejszych sposobów działania jest phishing. Dokonując ataku tego typu, hakerzy mogą na przykład podszywać się pod Netfliksa i próbować wyłudzić dane bankowe pod pretekstem problemów związanych z płatnością za konto na platformie. Inną strategią jest wykorzystanie danych, które przedostały się do sieci w wyniku wycieku. Wyciek niekoniecznie musi być związany bezpośrednio z Netfliksem - internauci często nieostrożnie używają jednego hasła do wielu portali, co sprawia, że hakerzy będąc w posiadaniu jednego zestawu składającego się z loginu i hasła, mogą pozyskać wiele kont należących do jednej osoby. Zdarza się również, że oszuści zaczynają od dokonania kradzieży karty kredytowej, na którą następnie zakładają konta w różnych serwisach streamingowych.

Zawody z serialu odbędą się w rzeczywistości! Przegrana nowych uczestników będzie znacznie mniej bolesnaZobacz więcej

Aby uchronić się przed tego typu atakami, najważniejsze jest korzystanie z wielu różnych, długich i skomplikowanych haseł. Ważnym aspektem dbania o bezpieczeństwo swoje i swoich danych jest niepodawanie loginów i haseł żadnym osobom postronnym. Jeśli chcemy zadbać konkretnie o swoje konto na Netfliksie, warto korzystać z usługi "ostatnia aktywność przesyłania strumieniowego urządzenia", która umożliwia sprawdzenie lokalizacji i nazw wszystkich urządzeń, które uzyskały dostęp do naszego konta. Jeśli zauważymy jakąś podejrzaną aktywność, powinniśmy natychmiast skorzystać z opcji "wyloguj się ze wszystkich urządzeń" oraz zmienić hasło - ponownie, im dłuższe i bardziej skomplikowane, tym lepiej. Najbardziej podstawową formą zabezpieczenia swoich danych jest regularne zmienianie haseł, o czym zdecydowanie warto pamiętać.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Marcin Michalski (gość)

    urchomiń usługi abonament t-mobile. Play.now BOX t-mobile PGE kablowe blutacz USB TVP stream ine telewizja urchomiń teras Abonament Google opera przeglądarka. Abonament teras urchomiń teras Marcin Michalski

    17.10.2021 12:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×