Netflix nakręci film o giełdowej aferze z GameStop? Ma się tym zająć zdobywca Oscara

Sytuacja na amerykańskiej giełdzie od kilku dni jest na ustach analityków z całego świata! Jak donoszą media z USA, Netflix może chcieć przenieść tzw. aferę GameStop na mały ekran. Sprawdź, co już wiemy!

Multimedia

Wielkie wydarzenia ze świata biznesu i polityki bardzo często otrzymują swoje filmowe lub serialowe adaptacje. Zwykle jednak powstają one po latach od rzeczywistego wydarzenia, gdy znane są wszystkie fakty.

Polskie kino w czasach pandemii. TOP 10 najlepszych ubiegłorocznych polskich filmów!Zobacz więcej

W przypadku tzw. afery GameStop może być jednak inaczej. Jak donosi serwis Deadline, Netflix już zamówił film opowiadający o wydarzeniach na amerykańskiej giełdzie. Za produkcję ma odpowiadać scenarzysta Mark Boal, laureat Oscara z film "The Hurt Locker. W pułapce wojny". Do głównej roli przymierzany jest natomiast Noah Centineo ("Do wszystkich chłopców, których kochałam").

Pod koniec stycznia bieżącego roku akcje spółki GameStop wzrosły o kilkaset procent na skutek akcji uczestników serwisu Reddit, którzy chcieli pokrzyżować plany dużych funduszy inwestycyjnych, na co dzień manipulujących giełdowymi notowaniami. Działania inwestorów-internautów wzbudziły prawdziwą burzę na giełdzie i zmusiły największych graczy do zdecydowanej reakcji, m.in. do zablokowania niektórych aplikacji giełdowych.

Źródło: RUPTLY/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×