Netflix odnosi kolejny sukces i deklasuje konkurencję! Bolesna porażka Disneya

W ostatnich miesiącach niezwykle często mówiło się o tym, że w związku z rosnącą na rynku VOD konkurencją, Netflix niebawem straci pozycję hegemona i będzie się chylił ku upadkowi. Okazuje się jednak, że obecne wyniki oglądalności na nic takiego nie wskazują, a gigant VOD niezmiennie dzieli i rządzi.

Multimedia

Netflix odnosi kolejny sukces i deklasuje konkurencję!

Od pewnego czasu pojawiały się coraz liczniejsze spekulacje odnośnie powolnego upadku Netflixa. Miało to związek m.in. z tym, że w pierwszym półroczu bieżącego roku Netflix nie zanotował wzrostu liczby subskrybentów, a jego akcje miały stracić na wartości. Sporo mówiło się również o zwolnieniach i konieczności podniesienia jakości produkowanych przez platformę filmów i seriali. Swoje miała też zrobić rosnąca w siłę konkurencja, która coraz bardziej rozpycha się na rynku VOD.

Serial inspirowany powodzią tysiąclecia już jesienią na Netflixie!Zobacz więcej

Jednak ostatnio opublikowany wyniki oglądalności pokazują, że Netflix może spać spokojnie, gdyż jego przewaga nad innymi serwisami wciąż jest gigantyczna. W najnowszym zestawieniu hitów wszystkich serwisów streamingowych (publikowanym z miesięcznym opóźnieniem), wyraźnie widać, że produkcje Netfliksa niezmiennie dominują.

Najpopularniejszym oryginalnym produktem platform streamingowych (między 6, a 12 czerwca) było "Stranger Things". W ciągu 7 dni wszystkie odcinki wszystkich sezonów słynnego serialu oglądano łącznie przez 4,23 miliarda minut, co jest najlepszym tygodniowym wynikiem w tym roku. Jako drugi został sklasyfikowany serial Amazon Prime Video "The Boys", a na najniższym stopniu podium znalazł się kolejny serial Netfliksa "Bądźcie szczęśliwi: Modlitwa i posłuszeństwo".

W pierwszej dziesiątce tygodnia znalazło się aż siedem pozycji od Netfliksa. Jeśli chodzi o Disney +, to w Top 10 znalazły się tylko dwie produkcje: "Obi-Wan Kenobi" oraz "Ms. Marvel". Choć serial z Ewanem McGregorem, mimo chłodnego przyjęcia przez krytyków , cieszy się dużą popularnością, to nie można tego powiedzieć o "Ms. Marvel". Adresowany głównie do młodzieży serial Marvela podczas premierowego tygodnia był oglądany raptem przez 249 mln minut, co dało mu ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce tygodnia.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×