Netflix rozczarowuje. Prognozy na ostatni kwartał 2021 roku były lepsze!

Netflix to od wielu lat jedna z najpopularniejszych platform dostarczających usługę wideo na żądanie. Nie oznacza to, że streamingowy gigant nie posiada wad. Ostatni kwartał rozczarował rynek i inwestorów!

Multimedia

Porażka Netfliksa

Netflix zdobywa kolejne miliony subskrybentów na całym świecie. Nie oznacza to, że platforma odnosi wyłącznie sukcesy. Chociaż co najmniej kilka razy w miesiącu w serwisie pojawiają się nowe produkcje, które przypadają do gustu setkom tysięcy widzów na całym świecie, nie będzie przesadą stwierdzenie, że pod koniec 2021 roku Netflix znalazł się w tarapatach.

Twórcy "Bridgertonów" powracają z nowym serialem! Trudno uwierzyć, że coś takiego mogło się wydarzyćZobacz więcej

Jak podaje Puls Biznesu, między październikiem a grudniem 2021 roku Netflix zyskał 8,28 mln nowych użytkowników. Chociaż jest to niewątpliwie imponujący wynik, trudno mówić o sukcesie. Przewidywanie rynku zakładały, że w ostatnim kwartale 2021 roku do grona klientów Netfliksa dołączy 8,39 mln osób. Ponadto, w 2020 roku Netflix zdobył ponad 36 mln nowy klientów, natomiast 18,2 mln w 2021 roku. Na koniec 2021 Netflix mógł pochwalić się łącznie aż 221,8 mln subskrybentów. W 2022 roku prognozy przewidują wzrost liczby użytkowników Netfliksa na poziomie 2,5 miliona. Ta przewidywana wartość jest rozczarowująca zarówno dla analityków rynku, jak i inwestorów.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×