Netflix. Seriale, które zostały skasowane. Nowych odcinków tych tytułów już nie zobaczymy!

Netflix kasuje mnóstwo seriali! Amerykański serwis streamingowy produkuje dużo, ale coraz częściej skazuje też swoje serialowe dzieci na kasację, nawet już po pierwszym sezonie! Lista oryginalnych produkcji Netflixa, które zostały skasowane jest naprawdę długa. "The Get Down, "Sense8" czy "Everything Sucks!" to tylko niektóre z nich. Jakie jeszcze seriale zostały skasowane przez Netflix w ostatnich latach? Zobacz w galerii!

Multimedia

Seriale, które zostały skasowane przez Netflixa to m.in.

 • "Hemlock Grove"
 • "Marco Polo"
 • "Bloodline"
 • "The Get Down"
 • "Sense8"
 • "Friends From College"
 • "Everything Sucks!"
 • "The OA"

Lista oryginalnych produkcji Netflixa, które zostały w ostatnich latach skasowane jest jednak dłuższa! Włodarze amerykańskiego serwisu się nie patyczkują i coraz częściej skazują swoje serialowe dzieci na kasację, nawet już po pierwszym czy drugim sezonie! Nie wszystkie seriale Netflixa mają tyle szczęścia, co "Orange Is the New Black" czy "House of Cards", którym udało się dobić do serialowego brzegu z aż 6 sezonami!

Seriale na Netflix kończą żywot bardzo szybko. Nalega na to nawet szefostwo serwisu, które otwarcie zachęca twórców do kasacji.

Wskaźnik naszych hitów serialowych jest bardzo wysoki. Ale ja zawsze naciskam ekipę: Zróbmy coś innego, szalonego, podejmijmy większe ryzyko… Niech wzrośnie też wskaźnik tych anulowanych produkcji - przyznał ostatnio Reed Hastings, dyrektor generalny Netflixa.

Seriale, które mają dużo sezonów! Sprawdź, ile czasu zajmie Ci ich obejrzenie!Zobacz więcej

Dlaczego Netflix kasuje seriale?

Co jest najczęstszym (oficjalnym) powodem kasowania seriali przez Netflix? Słaba oglądalność, nieprzychylne opinie widzów i krytyków, zbyt wysokie koszty produkcji. Tak było w przypadku "The Get Down", który był najdroższym serialowym przedsięwzięciem Netflixa. Podobny los spotkał "Sense8" sióstr Wachowskich, które zostało skasowane po zaledwie dwóch sezonach. Jak przyznali włodarze Netflixa -Wielki i kosztowny serial dla małej liczby widzów nawet w naszym modelu jest nie do utrzymania na dłuższą metę.

Kubek kawy w "Grze o tron" to nie wszystko! Jakie jeszcze błędy i wpadki zdarzają się w serialach?Zobacz więcej

Istotnym elementem przy podejmowaniu decyzji o przedłużeniu lub kasacji danego serialu okazuje się też liczba osób, która obejrzała pierwszy odcinek do końca. -Ukończenie pojedynczego odcinka jest ważniejszym czynnikiem. Nie patrzymy na to, ilu widzów kończy sezon w ciągu jednego weekendu, bo ich liczba jest stosunkowo niewielka - tłumaczył magazynowi Vulture Ted Sarandos.

Decyzja o zamówieniu kolejnego sezonu zapada zazwyczaj po zapoznaniu się z wynikami oglądalności z pierwszych czterech tygodni od premiery. Jednym z najszybciej skasowanych seriali Netflixa było "Everything Sucks!", które zostało anulowane zaledwie dwa miesiące po premierze 1. sezonu. Włodarze Netflixa tłumaczyli wtedy, że młodzieżowa produkcja nie zainteresowała subskrybentów -Czy ludzie, którzy zaczęli oglądać pierwszy odcinek, oglądali dalej? W przypadku "Sucks" niewielu ludzi to zrobiło - tłumaczył Sarandos.

Bohaterowie Netflixa palą najwięcej! W tych serialach jest aż gęsto od dymu! Zobacz więcej

"The Get Down" i "Sense8" to jedne z najgłośniejszych produkcji Netflixa, które zostały w ostatnich latach skasowane. Seriali, które spotkał podobny los jest znacznie więcej, o czym przekonasz się zaglądając do naszej galerii. Znajdziesz w niej najważniejsze tytuły - nowych odcinków tych seriali już nie zobaczysz!

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według gwiazd:

Komentarze

Skomentuj
 • Kamil (gość)

  Dlatego właśnie nie lubię amerykańskich seriali. Zaczną coś człowiek się wciągnie a potem nie kończą bo im się nie opłaca. A nawet jeśli kontynuują to nagrywają po kilka odcinków, puszczają puszczają je przez 2 miesiące i na kolejny sezon trzeba czekać cały rok, a po roku już się człowiek wybije i nie pamięta na czym się poprzedni sezon skończył. Szczerze mówiąc to choć polskich seriali nie oglądam i nie ciągnie mnie do tego to i tak wydaje mi się że takie "M jak miłość" jest lepsze. Przynajmniej nie musimy się obawiać że nie zobaczymy kolejnego sezonu, bo będzie się to ciągnąć po wieki ;) a do tego w polskich serialach sezon trwa prawie rok z przerwą jedynie na wakacje, w trakcie której możemy sobie pooglądać powtórki ;)

  10.07.2017 10:14
 • KJ (gość)

  Sense8 będzie miało swój 2 godzinny finał w przyszłym roku - to oficjalna wiadomość

  09.07.2017 17:59

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×