Netflix Ultra. Nowy pakiet abonamentowy jednak w Polsce? Ile kosztuje plan ULTRA i co oferuje użytkownikom?

O Netflix Ultra zrobiło się głośno na początku lipca br. kiedy to włoski serwis poinformował o testach nowego planu abonamentowego. Działania przeprowadzane w Europie nie były jednak jednoznaczną deklaracją wprowadzenia planu Ultra również w Polsce. Możliwość testowania nowej taryfy abonamentowej Netflixa pojawiła się jednak na niektórych kontach polskich użytkowników. Czy to oznacza, że plan Ultra trafi do Polski? Ile kosztuje pakiet Ultra i co oferuje użytkownikom?

Multimedia

Netflix Ultra to nowy plan przesyłania treści w serwisie, który obecnie jest w fazie testów. Pierwsze wzmianki o pakiecie Ultra pojawiły się na początku lipca 2018, kiedy serwis Tuttoandroid.net poinformował o przeprowadzanych na terenie Włoch nowych rozwiązań. Na oficjalny komentarza w tej sprawie nie musieliśmy długo czekać.

Netflix nieustannie testuje nowe rozwiązania, a poszczególne próby zwykle różnią się od siebie czasem trwania. W tym przypadku testujemy różne poziomy cenowe oraz wachlarz dostępnych funkcji, by lepiej zrozumieć podejście konsumentów do oferty Netflix. Nie wszyscy użytkownicy zobaczą ten test, a część z proponowanych w nim elementów może nigdy nie zostać wprowadzona - poinformował Netflix.

Cena za korzystanie z serwisu wzrośnie? Co wiemy o nowym planie abonamentowym? Zobacz więcej

Netflix Ultra w Polsce?

Część polskich użytkowników Netflixa dostrzegła jednak na swoich kontach możliwość testowania nowej taryfy abonamentowej. Oprócz trzech standardowych pakietów, pojawiła się opcja planu Ultra. Przedstawiciele Netflixa w Polsce w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl zaprzeczyli jakoby istniał projekt wprowadzenia nowego planu Ultra. Nowa opcja widoczna u niewtórych użytkowników to efekt doboru algorytmicznego. Cenowa różnica pomiędzy planem Premium, a planem Ultra wynosi 18 zł.

  • Podstawowy – za 34 zł (z możliwością równoczesnego oglądania na 1 ekranie w jakości SD),
  • Standard – za 43 zł (z możliwością równoczesnego oglądania na 2 ekranach w jakości HD),
  • Premium – za 52 zł (z możliwością równoczesnego oglądania na 4 ekranach w jakości Ultra HD).

Netflix Ultra - ile kosztuje i co oferuje?

Cena planu Ultra wynosi obecnie 70 zł i 61 zł. Netflix testuje więc dwa rozwiązania. To pierwsze pozwala na oglądanie treści jednocześnie na czterech ekranach w jakości HD i Ultra HD. Oprócz tego plan oferuje również dostęp do wyjątkowych materiałów zakulisowych i treści dodatkowych. Prawdopodobnie chodzi tutaj m.in. o relacje z planów zdjęciowych produkcji Netflixa. W planie Ultra za 61 zł nie otrzymamy żadnych dodatkowych materiałów, treści będziemy mogli jednak oglądać na czterech ekranach w jakości HD i Ultra HD, ale w planie Premium redukuje się się wtedy liczba ekranów do dwóch.

Netflix wprowadzi reklamy do seriali? Trwają testy! [JAK WYŁĄCZYĆ REKLAMY]Zobacz więcej

Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl Netflix nie planuje wprowadzać w Polsce nowego planu Ultra. Zmiany w cenniku i podniesienie opłat za korzystanie z serwisu również nie jest przewidziane na terenie Polski. Przedstawiciele Netflixa zapewniają, że wszystkie prowadzone działania to jedynie testy rozmaitych rozwiązań, czego kolejnym przykładem są reklamy i spoty promujących niektóre treści na platformie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×