Netflix w tarapatach. Odejdą setki tysięcy użytkowników. Wszystko za sprawą Disneya!

Zapowiadają się ciężkie czasy dla Netfliksa. Platforma musi pożegnać się z wieloma uwielbianymi tytułami. Eksperci przewidują, że serwis straci setki tysięcy użytkowników!

Multimedia

Netflix straci użytkowników

Najbliższe kilka miesięcy może okazać się niezwykle trudne dla Netfliksa. Na kolejne rynki wchodzi Disney+, co w oczywisty sposób stanowi konkurencję dla streamingowego giganta. Dodatkowo, platforma Disneya przejmie kontrolę nad wieloma uwielbianymi tytułami dostępnymi do tej pory na Netfliksie, co może doprowadzić do znacznego odpływu klientów. Analitycy przewidują, że z subskrybowania Netfliksa zrezygnują setki tysięcy użytkowników!

Udział Olgi Bednarskiej w programie wzbudza kontrowersje! Użytkownicy Netfliksa rozczarowaniZobacz więcej

Kilka dni temu władze Netfliksa opublikowały raport podsumowujący wyniki platformy z ostatniego kwartału 2021 roku. Jak się okazało, plany na 2021 rok zostały w pełni zrealizowane: Netflix miał pozyskać 18 milionów nowych użytkowników, a udało mu się zdobyć aż 18,2 mln subskrybentów. Mimo tego, analitycy przewidują, że w czasie najbliższych kilku miesięcy platforma odnotuje najniższy wzrost subskrypcji w ciągu ostatniej dekady. Głównym powodem jest rosnąca konkurencja na rynku serwisów oferujących usługę wideo na żądanie.

Doskonały serial powraca! Kolejny sezon już za kilka dni na NetfliksieZobacz więcej

Przyczyną, dla której użytkownicy mają rezygnować z subskrybowania Netfliksa w najbliższym czasie jest wycofywanie wielu popularnych tytułów z zasobów platformy. Uwielbiane seriale, takie jak "Współczesna rodzina", "Jak poznałem waszą matkę", "Synowie Anarchii", "Prison Break" czy "Homeland" już wkrótce mają być dostępne wyłącznie na Disney+. Eksperci szacują, że przy tej okazji Netflix może stracić około 750 tys. subskrybentów w samej Wielkiej Brytanii.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Aro (gość)

  Tak bo ludzi nic innego nie przyciąga tylko stare seriale żeby je w kółko oglądać. Prawda jest taka że mało jest dobrych autorskich produkcji które się pojawiły w ostatnim czasie jak i które są planowane w przyszłości. No i cena. Bo niema co się oszukiwać ale Netflix jest najdroższy

  28.01.2022 12:07
 • Aro (gość)

  Tak bo ludzi nic innego nie przyciąga tylko stare seriale żeby je w kółko oglądać. Prawda jest taka że mało jest dobrych autorskich produkcji które się pojawiły w ostatnim czasie jak i które są planowane w przyszłości. No i cena. Bo niema co się oszukiwać ale Netflix jest najdroższy

  28.01.2022 12:06
 • asad (gość)

  co sie dziwić, wiele sezonów seriali juz dawno w necie a oni puszczaja z ponad rocznym opóznieniem

  27.01.2022 20:35
 • Kajman (gość)

  W netflixie dominuje przemoc,

  brak naprawdę dobrych ,wartościowych filmów .

  27.01.2022 10:27
 • Kemyt (gość)

  Przypominam, że Prison Break to w Polsce Skazany na śmierć

  27.01.2022 00:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×