"Niania", czyli brawurowe kreacje Agnieszki Dygant i Tomasza Kota w kultowym już polskim serialu komediowym!

Pamiętanie nianię Franię? Sympatyczna postać wykreowana przez Agnieszkę Dygant przez dziewięć sezonów bawiła miliony Polaków! Przypominamy fabułę i bohaterów serialu "Niania"!

Multimedia

Serial "Niania" zadebiutował na ekranach polskich telewizorów 10 września 2005 roku i przez niemalże pięć lat bawił miliony Polaków! Fabuła produkcji opowiadała o Frani Maj (Agnieszka Dygant), rezolutnej dziewczynie, która zatrudniła się jako niania w posiadłości zamożnego producenta filmowego Maksymiliana Skalskiego (Tomasz Kot). Emitowana przez TVN komedia dorobiła się dwóch Telekamer i przez wiele lat cieszyła się ogromną popularnością wśród fanów!

"13 posterunek" i "Miodowe lata", czyli polskie sitcomy. Który najlepszy?Zobacz więcej

"Niania" - fabuła

Franię poznajemy w momencie gdy zostaje niespodziewanie zwolniona z pracy w salonie sukien ślubnych, który był prowadzony przez jej byłego narzeczonego. Przyparta do muru dziewczyna zatrudnia się jako akwizytorka "luksusowych" kosmetyków i w ten sposób trafia do rezydencji Skalskiego. Tak się akurat składa, że mężczyzna poszukuje niani dla trójki swoich dzieci. Myli Franię z kandydatką na to stanowisko i postanawia przyjąć ją do opieki nad dziećmi. Nowa niania okazuje się prawdziwym skarbem! Pełna humoru i energii zaprowadza nowe porządki w przesadnie uporządkowanym domu Skalskich, a dla swoich podopiecznych okazuje się nie tylko opiekunką, ale także matką, przyjaciółką i przewodnikiem przez życie. Szybko okazuje się też, że między Franią a Maksem rodzi się coś, czego nie można nazwać relacją czysto zawodową.

"Niania" - bohaterowie

Główną bohaterką serialu jest oczywiście tytułowa niania, czyli Frania Maj. Bezkompromisowa dziewczyna bardzo szybko zyskuje sympatię domowników, a sama zaczyna czuć miętę do swojego przystojnego pracodawcy. Sam Skalski to wdowiec, który nie potrafi pogodzić wychowania trójki dzieci ze swoim zawodowymi obowiązkami. Po śmierci żony stał się typowym pracoholikiem.

Bardzo ważnymi postaciami w serial są oczywiście podopieczni Frani, czyli Adaś (Roger Karwiński), Małgosia (Maria Maciejowska) i Zuzia (Emilia Stachurska). Dzieciaki potrafią dać wszystkim mocno w kość, ale szybko przywiązują się do swojej niani, która staje się dla nich najlepszą przyjaciółką, doradczynią i powierniczką. W toku serialu możemy dostrzec ich znaczącą przemianę, którą widać szczególnie w przypadku Małgosi, która z nieśmiałej dziewczynki, pod wpływem Frani przemienia się w przebojową i pewną siebie młodą kobietę.

W domu Skalskich ważną rolę odgrywa także kamerdyner Konrad (Adam Ferency). Daje się on szybko poznać jako niezwykle inteligentny i błyskotliwy komentator życia rodzinnego. Konrad, mimo że jest pracownikiem Maksa, często jest dla niego jak ojciec, przyjaciel, zawsze służy mu radą. Z początku on jedyny widzi, co się święci między nową nianią a Maksem Skalskim, podsuwając im delikatne aluzje.

Karolak, Dygant, Adamczyk i inni na premierze filmu! Kto wypadł najlepiej? Zobacz więcej

Ważną rolę w życiu Maksymiliana i Frani odgrywają także Karolina (Tamara Arciuch) i Teresa (Elżbieta Jarosik). Pierwsza z nich jest najbliższą współpracowniczką Maksa, a ze względu na swój trudny charakter, szybko staje się ofiarą żartów ze strony domowników. Teresa jest natomiast matką Frani, która jest wręcz zachwycona nową pracą swojej córki. Marzy o tym, aby Frania się ustatkowała (w roli męża najchętniej widzi Maksa), chce mieć też wnuki.

Warto również wspomnieć o tym, że niemal w każdym odcinków serialu pojawiał się gość specjalny. Przez te wszystkie lata w serial pojawiło się więc mnóstwo polskich gwiazd. Należały do nich takie nazwiska jak Irena Kwiatkowska, Katarzyna Figura, Stanisław Tym, Michał Wiśniewski, Stachursky i wielu wielu innych!

"Niania" - ciekawostki

Agnieszka Dygant nie była jedyną aktorką, która ubiegała się o rolę Frani Maj. Producenci serialu brali między innymi pod uwagę także kandydatury Anny Przybylskiej i Edyty Olszówki. Co ciekawe, serial nie był kręcony wyłącznie w Polsce, niektóre sceny nagrano w Paryżu! Rekordową oglądalnością cieszył się natomiast 8. odcinek siódmego sezonu serialu, który obejrzało aż 4 186 345 widzów!

W sumie powstały 134 odcinki "Niani", a ostatni z nich miał swoją premierę 11 listopada 2009 roku! W naszej galerii znajdziecie mnóstwo zdjęć z przygód charyzmatycznej Frani Maj!

Zobacz galerię

Źródło: WideoPortal/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Karolina Anna 34 (gość)

  Cześć Fanra maj jest Dumna bardzo masz super mąż Frana maj Agnieszka Dygant Frania Maj Tomasz Kot maksymillcn Skalski i super dzieci Adaś Roger Kwarwisnki Małgosia Maria Maciejowska Zuza Emila stachrjska kocham was i Selara też Niania

  15.05.2020 18:12
 • Karolina Anna 34 (gość)

  Ciąży salsz z mazem maks sklaski jako Maksymilian Skalski 2dwjkamaly dzieci kocham cię bardzo słoneczne kocham daj znak zyczya Karolina Anna 34

  15.05.2020 18:10
 • Karolina Anna 34 (gość)

  Cześć Fanra maj jest Dumna bardzo masz super mąż Frana maj Agnieszka Dygant Frania Maj Tomasz Kot maksymillcn Skalski i super dzieci Adaś Roger Kwarwisnki Małgosia Maria Maciejowska Zuza Emila stachrjska kocham was i Selara też Niania

  15.05.2020 18:05

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×