"Niania". Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje! Serialowa babcia Apolonia miała 87 lat

Zmarła Krystyna Rutkowska-Ulewicz, która wcielała się w uwielbianą przez widzów babcię Apolonię z serialu "Niania" TVN. Aktorka miała 87 lat i przeszło 100 ról filmowych i teatralnych na swoim koncie.

Multimedia

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz, czyli babcia Apolonia z "Niani"

Tragiczne informacje dotarły do nas w poniedziałkowy wieczór. Serwis Film Polski poinformował 1 lutego o śmierci Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz, znanej m.in. z roli babci Apolonii Bąk z serialu TVN "Niania-Frania". Aktorka odeszła 31 stycznia 2021 r. w wieku 87 lat.

31 stycznia zmarła w Warszawie w wieku 87 lat aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. W swojej karierze zagrała ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola babci głównej bohaterki w serialu "Niania".

Serial wróci z nowymi odcinkami?! Tomasz Kot jest gotowy!Zobacz więcej

Krystyna Rutkowska-Ulewicz zagrała nie tylko babcię Frani Maj (w tej roli Agnieszka Dygant) w serialu "Niania-Frania" stacji TVN. Aktorka w trakcie swojej długoletniej kariery zagrała w ponad 100 filmach i serialach. Widzowie mogli ją oglądać między innymi w takich produkcjach jak: "Plebania", "Klan", "Na dobre i na złe", "Blondynka" czy "M jak miłość". W ostatnich latach zagrała w filmach: "Asymetria" i "Banksterzy" oraz serialu "Odwróceni. Ojcowie i córki".

Była wdową po aktorze Wacławie Ulewiczu i matką aktora Jakuba Ulewicza.

Zobacz galerię

"Niania" - o czym jest serial?

Frania Maj, po utracie pracy w salonie sukien ślubnych, postanawia rozpocząć nowy rozdział w życiu. Początkowo zostaje akwizytorką kosmetyków. Szukając pierwszych klientów, trafia do domu Maksymiliana Skalskiego - słynnego producenta seriali telewizyjnych. Maks myli Franię z kandydatką na nianię. Postanawia zatrudnić ją do opieki nad trojgiem swoich dzieci: zamkniętej w sobie Zuzi, nieśmiałej Małgosi i urwisa Adasia. Frania zaprzyjaźnia się z dziećmi i pracodawcą. Tymczasem o względy Skalskiego zabiega jego współpracownica, Karolina.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×