Nie tylko "Lucyfer". Poznaj seriale, które zostały uratowane przez fanów. Miały zostać skasowane, ale widzowie na to nie pozwolili

Fani i ich upodobania mają coraz większe znaczenie dla twórców, producentów i dystrybutorów seriali. Ich rola wzrasta wraz z rozwojem rynku platform streamingowych. Już wielokrotnie zdarzało się, że serial miał zostać skasowany, jednak dzięki interwencji widzów podjęto decyzję o kontynuowaniu danej produkcji. Sprawdźcie, które seriale otrzymały drugą szansę dzięki zaangażowaniu widzów!

Multimedia

Seriale uratowane przez fanów

Dzięki platformom streamingowym i mediom społecznościowym, widzowie seriali mają szanse większego zaangażowania w sytuację uwielbianych seriali niż kiedykolwiek. Nie dość, że mogą sięgać po wybrane produkcje w dowolnym miejscu i czasie, dzięki czemu nie ryzykują, że któryś odcinek przepadnie bezpowrotnie, jeśli nie będą mogli obejrzeć go w chwili premiery, to jeszcze mają możliwość śledzenia członków obsady oraz pozostałych twórców produkcji za pośrednictwem Facebooka, Twittera, czy Instagrama.

Doskonały serial powraca! Kolejny sezon już za kilka dni na NetfliksieZobacz więcej

To z resztą nie wszystkie udogodnienia, jakie przyniosło ze sobą przeniesienie punktu ciężkości w kwestii konsumowania seriali z telewizji na serwisy dostarczające usługę wideo na żądanie. Skoro widzowie są bliżej ulubionych bohaterów niż kiedykolwiek, a także mają stały dostęp do Internetu, pozwala im to mieć wpływ na niektóre decyzje produkcyjne. Ostatnie lata pokazały, że internetowe petycje czy akcje w mediach społecznościowych mają bardzo konkretny efekt, dzięki czemu seriale, które zostały wcześniej przeznaczone do skasowania, otrzymywały kolejne sezony.

Genialny serial z Gillian Anderson i Jamiem Dornanem trafił na Netfliksa! Polacy zachwyceniZobacz więcej

Jednym z najbardziej znanych przypadków uratowania serialu przez fanów była sytuacja związana z "Lucyferem". Za produkcję pierwszych sezonów odpowiadała stacja FOX, która podjęła decyzję o skasowaniu produkcji po trzecim sezonie. Po dłuższym czasie skomplikowanych negocjacji, a także ogromnego zaangażowania fanów i szturmu w mediach społecznościowych, serial ostatecznie został przejęty przez Netfliksa. Dzięki platformie doczekał się kolejnych trzech sezonów. Podobnych historii było więcej. Jakie inne seriale zostały uratowane i przedłużone dzięki zaangażowaniu fanów? Sprawdźcie w naszej galerii!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×