Nie żyje Leonard Pietraszak. Wybitny aktor miał 86 lat. Rozpoznawalność zyskał m.in. za sprawą roli Gustawa Kramera w „Vabanku” i „Vabanku II”

Smutne wieści z filmowego świata. W wieku 86 lat zmarł ceniony aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, Leonard Pietraszak. Widzom był znany z licznych, kultowych dziś, produkcji, m.in za sprawą roli Gustawa Kramera w „Vabanku” i „Vabanku II”.

Multimedia

Nie żyje Leonard Pietraszak. Wybitny aktor miał 86 lat

Luty 2023 rozpoczął się smutnymi doniesieniami ze świata filmu.

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Leonard Pietraszak – wybitny aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, wieloletni członek naszego stowarzyszenia. Zawsze pomocny, życzliwy z ogromnym wyczuciem i wrażliwością. Był nie tylko wspaniałym Artystą ale przede wszystkim niezwykle dobrym Człowiekiem - poinformowano na stronie Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

Kazimierz Mazur nie żyje. Słynny aktor zmarł w wieku 74 latZobacz więcej

Nie żyje Leonard Pietraszak

Leonard Pietraszak był cenionym aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Popularność przyniosły mu role w serialach telewizyjnych: wystąpił jako Krzysztof Dowgird w serialu „Czarne chmury” oraz jako doktor Karol Stelmach, przyjaciel głównego bohatera – inż. Stefana Karwowskiego w „40-latku”. Wcielał się również w postać pułkownika Waredy w „Karierze Nikodema Dyzmy” czy Gustawa Kramera w kultowych „Vabanku” i „Vabanku II”.

W 2002, podczas VII Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×