Nie żyje Zygmunt Józefczak. Aktor znany był z wielu ról teatralnych i filmowych. Odszedł w wieku 75 lat

Zygmunt Józefczak to aktor teatralny i filmowy. Przez wiele lat związany był z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. To właśnie ta instytucja poinformowała o jego śmierci. Artysta miał 75 lat.

Multimedia

Nie żyje Zygmunt Józefczak – artysta teatralny i filmowy

Na Facebooku pojawił się post opublikowany przez Teatr Stary w Krakowie, z którego wynika, że odszedł jeden z artystów związany z tą instytucją. Zygmunt Józefczak był wieloletnim współpracownikiem tego teatru. W swojej karierze był zaangażowany w projekty z takimi twórcami jak Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi czy Krystian Lupa. Artysta należał do wszechstronnych i otwartych na nowe rozwiązania aktorów. Oprócz pracy scenicznej Józefczak występował również przed kamerą. Widzowie mogli zobaczyć go w takich produkcjach jak "Karol – człowiek, który został papieżem", "Botoks" czy "Prawdziwe zbrodnie". Uczestniczył również w spektaklach tworzonych przez Teatr Telewizji.

Otwarty na nowe nurty współczesnego teatru tworzył niezwykłe kreacje u m.in. Michała Zadary, Michała Borczucha, Wiktora Rubina czy Jana Klaty. W ostatnich sezonach widzowie mieli możliwość podziwiać go w inscenizacjach „3SIÓSTR” w reż. Luka Percevala i w „Śnie nocy letniej” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego – fragment informacji opublikowanej przez Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Jak podaje serwis TVN24, w tym roku Zygmunt Józefczak doznał poważnego urazu. W wyniku upadku z metalowych schodów aktor doznał poważnego urazu głowy. Artysta miał przejść operację, a przed nim była również rehabilitacja. Józefczak odszedł w wieku 75 lat.

Bliskim aktora składamy kondolencje.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×