Niemiecka telewizja pokaże "Miasto 44"

Obchody 71. rocznicy Powstania Warszawskiego coraz bliżej, co wiąże się z tym, że telewizje przygotowują na pierwsze dni sierpnia specjalny repertuar. W ubiegłym roku w kinach pokazywany był głośny film Jana Komasy pt. "Miasto 44", jednak póki co żadna polska stacja telewizyjna nie wyemituje tego obrazu. Produkcję za to obejrzą widzowie w Niemczech.

Multimedia

Prawa do emisji filmu "Miasto 44" od firmy Akson Studio nabył drugi program niemieckiej telewizji publicznej - ZDF, który wyemituje obraz 2 sierpnia o godzinie 22.00. Po filmie dodatkowo niemieccy widzowie będą mogli obejrzeć film dokumentalny na temat powstania.

Emisja filmu jest kolejnym owocem współpracy Telewizji Polskiej z niemieckim nadawcą publicznym. Wcześniej, na mocy tego porozumienia, polscy widzowie mogli obejrzeć kontrowersyjny miniserial "Nasze matki, nasi ojcowie".

Film "Miasto 44" do polskich kin trafił 19 września 2014 roku, jednak wcześniej - jeszcze w lipcu 2014 roku - został w roboczej wersji zaprezentowany na specjalnym pokazie na Stadionie Narodowym w Warszawie. W głównych rolach pojawili się Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz oraz Anna Próchniak.

"Warschau '44"

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×