"Nieobecni". Danuta Stenka była dyskryminowana ze względu na wiek. "Słyszałam, że jestem za stara"

Danuta Stenka może pochwalić się ogromnym dorobkiem. Aktorka jest wciąż bardzo aktywna zawodowo. W jednym z wywiadów przyznała niedawno, że zdarzały się sytuacje, w których usłyszała, że jest za stara do roli. Opowiedziała więcej o dyskryminacji w swojej branży.

Multimedia

Danuta Stenka to aktorka, której nazwisko jest znane przez polskich widzów. Fani polskich komedii wciąż uwielbiają film "Nigdy w życiu", w którym wcieliła się w główną bohaterkę Judytę. Przez lata pracy na scenie i przed kamerą wyrobiła sobie pozycję w świecie show-biznesu. W zeszłym roku gwiazda skończyła 60 lat, ale wiek nie ma dla niej żadnego znaczenia. Kobieta wciąż promienieje i nie ma na razie w planach zostawiać pracę. Niedawno aktorka zdecydowała się powiedzieć nieco więcej o kulisach swojego zawodu. Jak się okazało, wciąż spotykają ją bardzo trudne sytuacje.

Danuta Stenka ocenia nowy serial Playera i TVN. Dlaczego zdecydowała się w nim zagrać?Zobacz więcej

Danuta Stenka dyskryminowana ze względu na wiek

Danuta Stenka dzięki zebranym doświadczeniom ma świetnie dopracowany warsztat aktorski. Mimo tego, w wielu przypadkach nie zwracano uwagi na jej możliwości sceniczne, lecz wygląd. Celebrytka przyznała, że była dyskryminowana. Aktorka powiedziała, że zdarzały się sytuacje, w których nie dostała roli ze względu na swój wiek. Zdaniem niektórych twórców była za stara.

Słyszałam, że jestem za stara do roli postaci w moim wieku. Czasami wymaga się od nas, żebyśmy wyglądały jakoś a jakoś nie. W naszym przypadku czasem się ktoś zapętli i za wszelką cenę będzie próbował zatrzymać czas, ale myślę, że to ma krótkie nogi. Bo po co? – wyznała Danuta Stenka w rozmowie z "Co za Tydzień TVN".

Aktorka wyznała, że kobietom jest dużo trudniej w aktorskim świecie. Mężczyznom trafia się więcej ciekawych propozycji.

Jest ciekawie i jest coraz ciekawiej dla kobiet. Oczywiście, jesteśmy w gorszej sytuacji w tym zawodzie. Mężczyźni mogą się dopracować "twarzy" i zacząć karierę w późnym wieku, bo są dla nich ciekawe role. My zawsze występowałyśmy głównie jako ozdobniki – dodaje aktorka.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Aida (gość)

    fajnie, że można ją zobaczyć w Nieobecnych, jestem bardzo ciekawa historii jaka będzie zaprezentowana w nowym sezonie tego serialu, czekam na premierę :)

    09.04.2022 19:25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×