"Niepodległość". Polsat zaprezentuje film o o walce i zwycięstwie o powrót Polski na mapę świata! Kiedy premiera? [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]

Jest rok 1918, Europa świętuje zakończenie wielkiej wojny, a przed Polską jeszcze 5 lat walk o ustalenie granic i ukształtowanie demokratycznego państwa. Dzięki odnalezieniu unikalnych materiałów filmowych, powstał niezwykły film dokumentalny pt. „Niepodległość”. Dziś prezentujemy plakat filmu. Kiedy film trafi na antenę telewizji Polsat?

Multimedia

"NIEPODLEGŁOŚĆ" - SPRAWDŹ PROGRAM TV

„Niepodległość” to dokument ukazujący fenomen odzyskania przez Polskę niepodległości i kolejny po „Powstaniu Warszawskim” polski film non-fiction, który powstał w oparciu o materiały archiwalne. Nieznane i niepublikowane dotąd nagrania zostały poddane cyfrowej obróbce i pokolorowane.

W filmie wykorzystano archiwalia francuskie, niemieckie, rosyjskie, amerykańskie, ukraińskie i polskie. Trzeba pamiętać, że w owych czasach filmowano przede wszystkim ważne wydarzenia jak śluby, pogrzeby, koronacje – mówi reżyser filmu Krzysztof Talczewski i dodaje: Nam się udało pozyskać materiały ukazujące prostego człowieka, i na tym polega ich oryginalność.

Józef Piłsudski w filmach i serialach! Kto wcielał się w postać Marszałka na przestrzeni lat? [GALERIA]Zobacz więcej

Dzięki najnowszym osiągnięciom techniki filmowej, materiały nakręcone sto lat temu nieudźwiękowione i czarno-białe, zyskały kolor oraz dźwięk. I to chyba było najtrudniejsze dla twórców, by przywróć gwar ulic sprzed stu lat. 100 lat temu nie nagrywany dźwięku tylko obraz – mówi realizator dźwięku Aleksander Stachiewicz, My musimy sobie wyobrazić, jak to wszystko mogło brzmieć, przecież sto lat temu dźwięk był zupełnie inny – konkluduje Stachiewicz.

Uroczysta premiera filmu pod patronatem narodowym Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy, z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Piotra Glińskiego, odbędzie się w Teatrze Wielkim 12 listopada 2018. Całość wydarzenia wraz z filmem będzie transmitowana w Telewizji Polsat od godziny 20.30.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Angelll (gość)

    Proszę link aktualny do jutra do 22 za darmo można obejrzeć https://ninateka.pl/film/niepodleglosc-krzysztof-talczewski

    13.11.2018 19:25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×