"Nieposłuszne". Nowy film Sebastiána Lelio z Rachel Weisz i Rachel McAdams wkrótce w kinach. Kiedy premiera? [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]

Laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Rachel McAdams w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za Fantastyczną kobietę. Zobaczcie zwiastun filmu "Nieposłuszne"!

Multimedia

Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania. Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy Ronit spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość. Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły. Tym razem Ronit i Esti – wbrew wszystkim zasadom – postanowią zawalczyć o swoją miłość.

Cieszmy się sobą i kochajmy, dopóki śmierć nas nie rozłączy. Najważniejszy polski film 2018 roku? Zobacz więcej

Choć "Nieposłuszne" to pierwszy anglojęzyczny film Sebastiána Lelio zrealizowany z gwiazdorską obsadą, to nagrodzony Oscarem za Fantastyczną kobietę Chilijczyk ma już na koncie długą listę międzynarodowych wyróżnień (m.in. nagrodę w Locarno za Rok tygrysa i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki za Glorię). Scenariusz Nieposłusznych powstał we współpracy z Rebekką Lenkiewicz, współscenarzystką nagrodzonego Oscarem filmu Ida Pawła Pawlikowskiego, w rolach głównych zobaczymy zaś Rachel Weisz (laureatkę Oscara za Wiernego ogrodnika, znaną również z filmów Lobster i Młodość) oraz Rachel McAdams (nominowaną do Oscara za film Spotlight, gwiazdę Pamiętnika i serialu Detektyw). Subtelność i zmysłowość, ale też odwaga i bezkompromisowość Nieposłusznych zachwyciła krytyków, którzy porównują film do Życia Adeli Abdellatifa Kechiche’a oraz Carol Todda Haynesa.

Najnowszy film Sebastiána Lelio będzie miał swoją polską premierę na 18. MFF Nowe Horyzonty, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26 lipca - 5 sierpnia.

"NIEPOSŁUSZNE" DO KIN TRAFIĄ 3 SIERPNIA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Polak (gość)

    Gdyby Bog chcial homoseksualizm to by stworzyl 2 Adamow

    03.08.2018 17:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×