"Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks" z Oprah Winfrey w kwietniu na HBO i HBO GO! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Oprah Winfrey pojawi się w nowym filmie produkcji HBO "Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks" jako córka zapomnianej przez historię kobiety, której komórki przyczyniły się do rozwoju medycyny. Film wkrótce w HBO i HBO GO.

Multimedia

"Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks" w niedzielę, 30.04.2017 o godz. 20:10 w HBO!

"Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks" to inspirujący dramat telewizyjny o kobiecie, której chore komórki przyczyniły się do rozwoju medycyny. Henrietta Lacks była Afroamerykanką chorującą na raka szyjki macicy. Bez jej zgody pobrano od niej chore komórki, a materiał został przekazany George'owi Geyowi, ówczesnemu dyrektorowi centrum badań nad kulturami tkankowymi na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa. Komórki, zwane od pierwszych liter imienia i nazwiska kobiety HeLa, uważane są za nieśmiertelne, ponieważ zdolne są do nieskończenie wielu podziałów mitotycznych. Ich uzyskanie doprowadziło do przełomu w medycynie. Henrietta Lacks przegrała z chorobą w 1951 roku, mając 31 lat. Osierociła piątkę dzieci.

Historia zapomnianej Henrietty Lacks opowiedziana jest z perspektywy jej córki, Deborah, w którą wciela się zdobywczyni Złotego Globu i dwóch nominacji do Oscara – Oprah Winfrey ("Kolor purpury", "Kamerdyner"). Film powstał na podstawie reportażowej książki autorstwa Rebecki Skloot. Komórki HeLa hodowane są w laboratoriach na całym świecie nieprzerwanie od momentu pobrania. Produkcja HBO, za której reżyserię odpowiada George C. Wolfe ("Noce w Rodanthe", "Nie jesteś sobą"), porusza tematy uprzedzeń rasowych, ubóstwa, arogancji lekarzy, ale i niezłomnej wiary w lepszą przyszłość. W filmie występują również Renée Elise Goldsberry (serial "Tylko jedno życie"), dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Rose Byrne (serial "Układy") i laureat Emmy Courney B. Vance (serial "American Crime Story"). Film będzie można obejrzeć 23 kwietnia w HBO GO i 30 kwietnia w HBO.

"Kamerdyner" z Oprah Winfrey DO ZOBACZENIA w TVP!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×