Niezapomniane role Piotra Fronczewskiego! "Rodzina zastępcza", "Akademia Pana Kleksa" i inne kultowe produkcje z mistrzem

Piotr Froczewski to obecnie ikona i jeden z nestorów polskiego aktorstwa. Które z jego licznych ról najbardziej zapisały się w pamięci Polaków? Sprawdź w naszej galerii

Multimedia

Wcale nie jest łatwo zostać aktorem, a wśród tych, którym się to uda, tylko nieliczni mogą przejść do historii. Jedną z takich wybitnych postaci niewątpliwie jest jednak Piotr Froczewski!

Najlepsze filmy i seriale o wydźwięku antyrasistowskim. Co warto obejrzeć w obliczu protestów w USA?Zobacz więcej

Swoją przygodę z aktorstwem już w wieku 12 lat, gdy wystąpił w filmie Stanisława Różewicza pt. "Wolne miasto". Później skończył PWST w Warszawie i rozpoczął pracę w stołecznym Teatrze Narodowym. Już w latach 60. i 70. regularnie grał w popularnych filmach i serialach, m.in. w "Jak rozpętałem II wojnę światową", "Westerplatte", "Ziemi obiecanej", "Przygodach psa Cywila" czy "Polskich drogach".

Ogólnopolską sławę przyniosła mu jednak dopiero rola Ambrożego Kleksa w filmach "Akademia Pana Kleksa", "Podróże Pana Kleksa" i "Pan Kleks w kosmosie". W XXI wieku Fronczewski jest najbardziej znany ze swoich ról w popularnych serialach obyczajowych - "Rodzinie zastępczej" i "W rytmie serca". Wciąż także pojawia się na deskach teatru, z których nigdy nie zrezygnował. Od 1991 roku jest w zespole warszawskiego teatru Ateneum.

W naszej galerii znajdziecie wszystkie najbardziej znane role mistrza Piotra Fronczewskiego! Sprawdźcie koniecznie!

Zobacz galerię

Źródło" Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Arek (gość)

    Pewnie po wakacjach, po pandemni korona wirusa

    20.06.2020 22:35
  • Ania (gość)

    Kiedy powrót w rytmie serca? Nie mogę się doczekać

    10.06.2020 00:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×