"Nikola". Tomasz Kot zagra główną rolę w hollywoodzkim filmie! Wcieli się w Teslę!

Kariera Tomasza Kota za oceanem właśnie się rozkręca! Polski aktor zagra główną rolę w hollywoodzkiej produkcji. Aktor wcieli się w rolę słynnego wynalazcy Nikoli Tesli.

Multimedia

Tomasz Kot wcieli się w rolę słynnego wynalazcy Nikoli Tesli w filmie biograficznym "Nikola". Reżyserem i autorem scenariusza jest Anand Tucke. - Kiedy zobaczyłem Tomasza Kota w "Zimnej wojnie" uznałem, że będzie doskonały w roli Nikoli Tesli - stwierdził reżyser.

Aktor nazywany polskim Leonardo DiCaprio - zobacz jego najwięsze metamorfozy! Zobacz więcej

Zagraniczna kariera Kota rozpędziła się na dobre po udziale w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego. Aktor podzielił się informacją o swojej nowej roli w mediach społecznościowych.

Szanowni! Szczęśliwy jestem baaardzo a serce mi bije tak samo jak przed "Skazanym na bluesa" i "Bogami"! Jest moc!

Przypomnijmy, że partnerka Kota z "Zimnej wojny", Joanna Kulig, także rozpoczęła swój American Dream. Właśnie pracuje na planie serialu Netfliksa, "The Eddy". Obojgu życzymy powodzenia!

Joanna Kulig wróciła do pracy z urlopu macierzyńskiego! Pokazała przygotowania do serialu!Zobacz więcej

Nikola Tesla - kim był?

Urodził się w 1856 r. w Smiljanie (dzisiejsza Chorwacja). To amerykański inżynier serbskiego pochodzenia, elektrotechnik, wynalazca. Od 1884 r. mieszkał w Stanach Zjednoczonych. Był konstruktorem wielu urządzeń do wytwarzania i wykorzystania prądu przemiennego, konkurując skutecznie z Thomasem A. Edisonem, który uznawał tylko prąd stały. Nikola Tesla był autorem blisko 300 patentów, które chroniły jego 125 wynalazków w 26 krajach. To on był twórcą m.in. pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową, a także elektrowni wodnej na wodospadzie Niagara oraz baterii słonecznej.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×