nikon european film festival

Wystartowała kolejna edycja Nikon European Film Festival

Nikon rusza z kolejną edycją Nikon European Film Festival realizowaną we współpracy z organizacją Raindance. Konkurs adresowany jest zarówno do entuzjastów sztuki filmowej, jak i profesjonalistów. Zadanie uczestników polegać będzie na przygotowaniu krótkiego, 140-sekundowego materiału audiowizualnego nawiązującego do hasła „Chwile z życia codziennego”. Zgłoszenia można przesyłać przez internet od 13 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2016 r.

25.11.2015Nikon European Film Festival

Przeczytaj także:

CZ-PL festival. Paweł Królikowski zaprasza na Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej. Co w programie? [WIDEO]

Kudowa Zdrój w dniach 27, 28 i 29 lipca 2018r., za sprawą III już edycji Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej CZ-PL, będzie miejscem spotkania dwóch bliskich sobie narodów – polskiego i czeskiego, które przez trzy festiwalowe dni połączy wspólna, kulturalna zabawa przy dobrze zaśpiewanej piosence. W tegorocznej edycji udział wezmą, między innymi: Ewa Farna, Marek Piekarczyk, Hanna Śleszyńska, Olga Bończyk, Gabi Gold, Artur Andrus, Kacper Kuszewski, Darek Kordek i inni artyści.

23.07.2018CZ-PL festival

ARTE Kino Festival. Europejskie filmy do obejrzenia za darmo. Gdzie? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dziś startuje ARTE Kino Festival, festiwal filmowy stworzony przez Telewizję ARTE i platformę Festival Scope. Przedstawia dziesięć nowych, europejskich filmów pełnometrażowych, starannie wyselekcjonowanych spośród filmów prezentowanych na najbardziej prestiżowych festiwalach filmowych i poprzez stronę www.artekinofestival.com udostępnia je bezpłatnie w 4 językach w 45 krajach. Potrwa do 17 grudnia. Transatlantyk Festival jest partnerem wydarzenia.

01.12.2017ARTE Kino Festival

"Najpiękniejsze fajerwerki ever". Polska krótkometrażówka jedzie na festiwal do Cannes! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Krótkometrażowy film fabularny „Najpiękniejsze fajerwerki ever” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej zakwalifikował się do konkursu krótkometrażowego 56. Semaine de la Ciritique podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Będzie to światowa premiera filmu, którego producentem jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

15.05.2017Najpiękniejsze fajerwerki ever

BRAVE: Forbidden Cinema, czyli przegląd filmów zakazanych podczas 12. edycji Brave Festival we Wrocławiu! [GALERIA]

Podczas nadchodzącej edycji Brave Festival we Wrocławiu zadebiutuje odświeżona formuła przeglądu filmowego. W ramach BRAVE: Forbidden Cinema, w dniach 1 – 14 lipca, zaprezentowane zostaną filmy z różnych stron świata, przybliżające kulturę i historię danego regionu, dzieła często zakazane, cenzurowane i wzbudzające kontrowersje. Przegląd filmowy otworzy pokaz dzieła Rae Bergera „Purity”, pierwszego w historii kina filmu zakazanego z powodów obyczajowych.

16.05.2016Brave Festival

Najlepsze filmy, które wygrywały Sundance Film Festival [GALERIA]

Dzisiaj zakończyła się kolejna edycja Sundance Film Festival, czyli jedna z najsłynniejszych imprez prezentujących niezależne kino w Stanach Zjednoczonych. Styczniowa impreza jest wyznacznikiem kina najwyższej jakości i wskazuje, na których początkujących filmowców warto mieć oko, bo mogą namieszać w światowej kinematografii. Wszak pierwszą edycję festiwalu wygrali Ethan Coen i Joel Coen, co mówi samo za siebie. Sprawdźcie najlepsze filmy, które triumfowały na Sundance Film Festival!

31.01.2016Sundance Film Festival

Michael Fassbender w westernie. "Slow West" od 20 listopada w kinach! [WIDEO]

Michael Fassbender po genialnych kreacjach we "Wstydzie", "Głodzie", "Bękartach wojny" i "Zniewolonym" po raz pierwszy występuje w westernie! To kolejna rola, która udowadnia jego talent i niebywałą wszechstronność. Tym razem wciela się w postać Silasa, tajemniczego wędrowca wyjętego spod prawa. "Slow West" w kinach już w piątek! A już teraz posłuchajcie, co aktor mówi o swojej roli w filmie Johna Macleana.

19.11.2015Slow West

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×