Nina Gocławska, czyli stewardessa z "07 zgłoś się". Dziewczyna Borewicza odeszła w zapomnieniu. Z chorobą walczyła do końca życia

Nina Gocławska zagrała u boku Bronisława Cieślaka w kultowym polskim serialu pt. "07 zgłoś się", ale to dzięki programowi "Piękni i wspaniali" stała się słynną panią Małgosią z telewizji. Artystka odeszła w zapomnieniu - Nina Gocławska przed śmiercią zmagała się z ciężką chorobą. Poznajcie jej historię.

Multimedia

Nina Gocławska, czyli stewardessa z "07 zgłoś się"

Nina Gocławska urodziła się 17 sierpnia 1957 roku w Warszawie. Po skończeniu warszawskiej Szkoły Baletowej związała się z Cygańskim Zespole Pieśni i Tańca "Roma", a następnie Teatrem Syrena. Atrakcyjna aktorka i tancerka szybko stała się gwiazdą PRL. Zasłynęła rolą stewardessy Małgorzaty z serialu "07 zgłoś się", która romansowała z porucznikiem Borewiczem (Bronisław Cieślak).

Pogrzeb Bronisława Cieślaka. Tłumy żegnały serialowego porucznika Borewicza w KrakowieZobacz więcej

Na początku lat 80. Nina Gocławska wyszła za mąż i urodziła córkę Elizę. Na jakiś czas poświęciła się rodzinie, ale widzom postanowiła o niej przypomnieć sama Nina Tarantiew, która dostrzegła jej talent i zaproponowała Gocławskiej prowadzenie programu "Piękni i wspaniali". Program okazał się wielkim hitem, aktorka została słynną panią Małgosią z telewizji, ale nie odnalazła się w roli gwiazdy. -Z dnia na dzień program zdobył ogromną popularność. Nigdy jednak nie umiałam poczuć się jak gwiazda. Nie było zresztą na to czasu - opowiadała w rozmowie z "Życiem Warszawy". Po roli w filmie "Pan Kleks w kosmosie" Nina Gocławska drugi raz wycofała się ze świata telewizji, ale tym razem na ekran już nie wróciła.

Telewizja Polska oddaje hołd Bronisławowi Cieślakowi i zmienia ramówkę TVP 1!Zobacz więcej

Nina Gocławska choroba

Aktorka straciła męża, ojca i teściową, sama zachorowała na nowotwór, z którym walczyła aż do śmierci. -Kiedy choroba męża się zaostrzyła, musiałam zrezygnować nawet z chałtur. Nie byłam nieszczęśliwa, bo go bardzo kochałam. Nawet po zakupy nie mogłam wyjść, odpowiedzialna za każdą minutę życia mojego męża. Co trzy godziny robiłam mu dializy. Spędzałam przy jego łóżku całe dni – wspominała (cytat za Onet Kultura)

Nina Gocławska zmarła 18 marca 2009 roku w Warszawie. Miała 51 lat. W galerii możecie zobaczyć archiwalne zdjęcia Niny Gocławskiej. Pamiętacie ją?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Gosc (gość)

    Ładna dziewczyna .Za młoda na śmierć

    18.06.2022 20:15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×