"Noce i dnie". Jadwiga Barańska kiedyś i dziś. Przed laty kochała się w niej cała Polska. Jak wygląda i co robi obecnie?

Jadwiga Barańska zagrała nie tylko piękną Barbarę z filmu "Noce i dnie", czyli jedną z najważniejszych bohaterek w polskim kinie. W jakich jeszcze produkcjach wystąpiła? Jak wygląda i co robi obecnie Jadwiga Barańska? Przypominamy sylwetkę aktorki, w której przed laty kochała się cała Polska.

Multimedia

Jadwiga Barańska znana jest najbardziej z roli pięknej Barbary Niechcic z "Nocy i dni", za którą zdobyła mnóstwo nagród i wyróżnień. Jak to się stało, że została obsadzona w kultowej już dziś produkcji swojego męża, Jerzego Antczaka?

Gustaw Holoubek czytał cudownie tę książkę w radiu. Mnie się to ogromnie podobało, bo ta książka zawiera wiele myśli ponadczasowych. Zwróciłam uwagę męża, co mi się zdarzyło raz jeden, że byłoby dobrze, gdyby on się tym zainteresował. Nie tylko dlatego, że ja bym chciała grać tę rolę, ale miałam nosa, że całość jest godna uwagi. Okazało się, że miałam rację i sama znalazłam dla siebie rolę. - tłumaczyła w rozmowie z Faktem aktorka.

Elżbieta Panas, czyli najgorętszy biust lat 80. Jak wygląda i co robi obecnie? [GALERIA]Zobacz więcej

Choć mówi się o niej aktorka jednej roli, to urodzona 21 października 1935 r. w Łodzi Barańska ma na swoim koncie również inne filmy i seriale. "Hrabina Cosel", "Trędowata" czy "Chopin. Pragnienie miłości" to tylko niektóre z nich. Prawda jest jednak taka, że Jadwiga Barańska pracowała najczęściej ze swoim mężem. -Jadzia jest niezwykła, bez niej nic by nie było - podkreśla często w wywiadach Jerzy Antczak.

W 2013 roku aktorka hucznie świętowała jubileusz 55-lecia swojej kariery artystycznej. Przyjechała z tej okazji do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie wyemigrowała w 1978 roku.

Zagrała w "Ogniem i mieczem", była dziewczyną Bonda. Izabella Scorupco skończyła 50 lat! Jak teraz wygląda?Zobacz więcej

Jadwiga Barańska mieszka w Ameryce

Jadwiga Barańska wyjechała z Polski do Stanów Zjednoczonych u szczytu swojej popularności. Poświęciła swoje życie mężowi, ale jak wielokrotnie podkreślała, nie żałuje tej decyzji. Czuje się spełniona.

Dobrze mi za granicą. Jesteśmy już starszymi ludźmi, więc jesteśmy na tzw. emeryturze. Do Polski jednak bez przerwy przyjeżdżamy, bo nie możemy bez niej żyć. To jest mój kraj, tu płacę podatki. Życie w Ameryce to jak życie na innej planecie. - powiedziała w rozmowie z Faktem Barańska.

Przed laty w Jadwidze Barańskiej kochała się cała Polska. Jak zmieniła się odtwórczyni roli Barbary Niechcic z "Nocy i dni"? Czy czas się dla niej zatrzymał? Przekonacie się o tym, zaglądając do naszej galerii.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Ewa (gość)

  To była piękna aktorka i wspaniale grała swoje role.Teraz jest piękną starszą panią i niech tak pozostanie.

  06.07.2020 16:35
 • Marzena (gość)

  W książce Barbara jest piękną kobietą.Nie pasowała mi pani Barańska wizualnie, ale zagrała tą postać po mistrzowsku.

  05.07.2020 11:32
 • Lidka (gość)

  Mój ulubiony film

  04.07.2020 16:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×