"Noce i dnie". Nie żyje Czesław Lasota. Grał w najpopularniejszych polskich produkcjach!

Zmarł Czesław Lasota, aktor znany z wielu polskich produkcji filmowych i telewizyjnych. Informację o śmierci artysty przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Czesław Lasota miał 89 lat.

Multimedia

Nie żyje Czesław Lasota. Grał w najpopularniejszych polskich produkcjach

Czesław Lasota urodził się urodził się 8 sierpnia 1932 roku w Łodzi. Studia na PWST w Łodzi ukończył w 1959 roku. Lasota pracował w teatrach w całej Polsce, m.in: Polskim w Bielsku-Białej, Bałtyckim w Koszalinie, Łódzkiej Estrady, im. W. Horzycy w Toruniu, Polskiego w Bydgoszczy, Ziemi Opolskiej w Opolu, Narodowego, Dramatycznego w Warszawie, Dramatycznego w Elblągu. Aktor wyróżniony został za rolę Biondella w „Poskromieniu złośnicy” Szekspira podczas I Kaliskich Spotkań Teatralnych w 1961 roku, a rok później nagrodzony podczas IV FTPP w Toruniu za rolę Ojca Scholastyka w „Igraszkach z diabłem” Drdy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

Serial stracił wielu wspaniałych aktorów. Z nimi musieliśmy się pożegnaćZobacz więcej

Największą popularność przyniosły mu role filmowe i serialowe. Czesław Lasota wystąpił w takich produkcjach jak: "Nie lubię poniedziałku", "Nikodem Dyzma", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Ogniem i mieczem", "Noce i dnie", "07 zgłoś się", "Alternatywy 4" czy w "Świecie według Kiepskich".

W czwartek, 30 września, media obiegła smutna informacja o śmierci 89-letniego aktora.

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Czesław Lasota, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy - czytamy na profilu ZASP w mediach społecznościowych.

Zobacz galerię

Znana dziennikarka nie żyje! Miała tylko 37 lat!Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Dorota (gość)

    (*)(*)(*) Wyrazy współczucia dla bliskich. Odszedł Wspaniały Aktor, mistrz w tworzeniu perełek z każdej zagranej roli.

    01.10.2021 08:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×