"Noce i dnie". Nie żyje Janina Traczykówna. Aktorka miała 91 lat

Janina Traczykówna to wielka gwiazda polskiego kina. Aktorka znana była z filmu "Noce i dnie". Niestety artystka odeszła w wieku 91 lat. Smutną informację przekazał reżyser Jerzy Antczak.

Multimedia

Janina Traczykówna to aktorka, która na swoim koncie miała wiele wyjątkowych ról. Widzowie znali ją przede wszystkim z takich filmów jak "Noce i dnie", „Ludzie z pociągu”, "Dzień świra" . W pierwszym polskim serialu "Barbara i Jan" to ona wcieliła się w tytułową Barbarę. W 2009 roku zagrała w "Ostatniej akcji"**. Wtedy ostatni raz widzieliśmy ją na ekranie.

Pierwszy polski serial z gwiazdą "M jak miłość" w obsadzie obchodzi jubileusz! O czym był? Zobacz więcej

Nie żyje Janina Tarczykówna

Niestety w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o jej śmierci. Komunikat przekazał reżyser filmu "Noce i dnie" Jerzy Antczak. Aktorka odeszła w wieku 91 lat.

Odeszła Janka Traczykówna, niezapomniana Michasia z »Nocy i dni«. Kochana Janko, ty nie odeszłaś. Po prostu zmieniłaś miejsce zamieszkania. A twoja genialna rola w naszym filmie zapewniła ci nieśmiertelność. Pozostaniesz w naszych sercach do ostatniego tchnienia... – tak reżyser pożegnał Traczykównę.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • fangłosu (gość)

    Pani Janko zjadłoby się pani dobrej zupki pomidorowej....

    23.01.2022 11:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×