"Notre Dame w ogniu". Niepublikowane nagrania z heroicznej walki strażaków w Paryżu! Kiedy w TV?

National Geographic pokaże niepublikowane nagrania i relacje strażaków z heroicznej walki o jeden z najchętniej odwiedzanych zabytków w Europie. Godzinny dokument specjalny minuta po minucie prześledzi wydarzenia z 15 kwietnia tego roku – błyskawiczne rozprzestrzenianie się pożaru w kolejnych częściach Notre Dame i dramatyczną akcję, w której paryscy strażacy ryzykowali życie, aby ocalić katedrę o 856-letniej historii.

Multimedia

"Notre Dame w ogniu" premiera w niedzielę 15.09.2019 o godz. 22:00 na National Geographic! - sprawdź program tv

W kwietniu tego roku oczy całego świata w jednej chwili zwróciły się w stronę Paryża, gdzie buchające w niebo płomienie pochłaniały jedną z najbardziej znanych budowli na świecie – katedrę Notre Dame. Tego dnia powstały setki godzin materiału filmowego, zapisanego w telefonach turystów, mieszkańców Paryża i w kamerach strażaków oraz policjantów, którzy brali udział w akcji gaśniczej. Kanał National Geographic połączył wyselekcjonowane nagrania z wywiadami i rekonstrukcjami 3D, by na ich bazie precyzyjnie odtworzyć wydarzenia z kwietnia w programie specjalnym „Notre Dame w ogniu”.

Czy wyciągnęliśmy wnioski z jednej z największych ekokatastrof?Zobacz więcej

Godzinny dokument da widzom pełen dostęp do wnętrza płonącej katedry i pozwoli uczestniczyć w akcji ratunkowej paryskich strażaków, którzy co chwilę stawali w obliczu pozornie nierealnych wyzwań i balansowali na granicy życia i śmierci, by ocalić ten niepowtarzalny zabytek. Dokument śledzi decyzje podejmowane natychmiast po pierwszym alarmie z czujnika dymu, który miał miejsce podczas wieczornej mszy. Kamery są na miejscu od kluczowych pierwszych chwil, przez siedmiogodzinną walkę o uratowanie katedry aż po następny poranek, kiedy śledczy wchodzą do Notre Dame, by ocenić skalę zniszczeń i znaleźć odpowiedź na pytanie, co było przyczyną tego niewyobrażalnego zdarzenia.

Jeden z najbardziej znanych kucharzy świata w wakacyjnym menu National Geographic!Zobacz więcej

Katedra Notre Dame, zbudowana w ciągu stu lat od położenia pierwszego kamienia w 1163 roku, przetrwała wojny religijne, Rewolucję Francuską i okupację nazistowską podczas II wojny światowej. Jak to się stało, że tak niespodziewanie mogła zostać zniszczona? Podczas gdy śledczy nadal badają przyczyny pożaru - czy był to niedbale rzucony niedopałek papierosa, a może zwarcie elektryczne – Notre Dame, dzięki szybkiej reakcji i niestrudzonym wysiłkom paryskiej straży pożarnej, wciąż pozostaje ozdobą francuskiej stolicy i jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×