Nowatorski program "Przygarnij mnie" w wiosennej ramówce TVP2

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – tę utartą opinię potwierdzają liczby: w Polsce żyje aż 5,5 mln właścicieli czworonogów, a mimo to do schronisk trafia ponad 100 tys. psów rocznie. Wszystkie z utęsknieniem czekają na ciepły, szczęśliwy i zdrowy dom. Jak odmienić ich los? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć nowatorski program "Przygarnij mnie", który już w marcu pojawi się na antenie TVP2.

Multimedia

Telewizyjny cykl "Przygarnij mnie" to zarazem integralna część szeroko zakrojonej kampanii na rzecz odpowiedzialnej adopcji bezdomnych zwierząt i propagowania wiedzy na temat zasad prawidłowej opieki nad czworonogimi domownikami. A wszystko to w przyjaznej i atrakcyjnej formule, która dowiedzie, że pies adoptowany ze schroniska może stać się wspaniałym członkiem rodziny na lata, wnosząc mnóstwo radości do życia każdego, kto zechce zapewnić mu dom!

CZYTAJ TAKŻE: "PIES SZUKA DOMU" W TVP2. GWIAZDY ZAOPIEKUJĄ SIĘ PSAMI WIOSENNA RAMÓWKA 2015. TELEWIZYJNE PREMIERY W MARCU

Przez 10 tygodni, w niedzielne wieczory, TVP2 prezentować będzie poruszające historie 7 psów ze schronisk, które znajdą swą przystań i miłość w domach Ambasadorów Kampanii, znanych z zamiłowania do zwierząt i ogromnego zaangażowania w poprawę ich losu. Każdy z Ambasadorów zaadoptuje – na stałe – przebywającego w schronisku psa.

Następnie pod kierunkiem specjalistów – lekarzy weterynarii i behawiorystów – Ambasadorzy pomogą swoim podopiecznym pokonać traumy, zsocjalizować się i nauczyć odpowiednich zachowań. W każdym odcinku „Przygarnij mnie” widzowie będą mogli śledzić postępy opiekunów i zwierząt w budowaniu wzajemnej relacji, stając się świadkami zarówno chwil trudnych, jak i pełnych radości czy wzruszeń.

Gwiazdy zaopiekują się psami

Swój udział w programie zapowiedzieli: Agnieszka Włodarczyk, aktorka, laureatka nagrody TOP for DOG 2014 w kategorii Osobowość Roku, chętnie wspierająca wszelkie kampanie pomocy dla zwierząt, Marcelina Zawadzka, Miss Polski 2011, zaangażowana w akcje charytatywne wspierające schroniska dla zwierząt, Leszek Stanek, aktor i choreograf, prywatnie działacz Fundacji Pegasus ratującej życie koni, aktorzy – miłośnicy zwierząt: Małgorzata Ostrowska-Królikowska ("Klan"), Rafał Mroczek ("M jak Miłość") i Dawid Zawadzki ("O mnie się nie martw", "Czas Honoru") oraz dziennikarz, Kamil Nosel (Radio ZET). Wszyscy oni – pod czujnym okiem trenerów-behawiorystów, specjalistów od żywienia zwierząt oraz lekarzy weterynarii – będą uczyć się, jak postępować z adoptowanym podopiecznym, jak zdrowo go odżywiać i właściwie pielęgnować. Dowiedzą się także, jak dbać o prawidłowy rozwój i aktywność pupila poprzez wspólną zabawę oraz rozwijanie prostych umiejętności.

W kolejnych odcinkach opiekunowie i ich pupile wezmą udział w zabawnej rywalizacji, w której psi podopieczni będą mogli popisać się świeżo nabytymi sprawnościami i zaprezentować drzemiący w nich potencjał. Zwycięska para odcinka przekaże dla wybranego schroniska zapas karmy oraz produktów do ochrony przeciwpasożytniczej dla psów, a w finale serii najwyżej oceniona przez jury para – uczestnik wraz z zaadoptowanym przez siebie psem – wskaże schronisko, które otrzyma cenną nagrodę, która poprawi los przebywających w nim zwierząt.

Postępy zespołów pies-właściciel oceniać będzie jury w składzie: Olga Frycz, aktorka, stale współpracująca z Fundacją Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt, Michał Olszański, dziennikarz radiowej Trójki, ambasador akcji „Zerwij Łańcuchy” walczącej z trzymaniem psów na uwięzi oraz Sylwester Wardęga, performer i autor głośnych, internetowych filmów, współtwórca inicjatywy „psiowóz” popularyzującej dokarmianie bezdomnych zwierząt.

Równolegle z programem uruchomiona zostanie specjalna platforma "Psadoptuj"

"Psadoptuj" na początku obejmie kilkaset psów ze schronisk w całej Polsce i sukcesywnie będzie się powiększać. Poprzez aplikację widzowie będą mogli znaleźć czworonoga, który potrzebuje domu, i zaadoptować go. Szanse na adopcję zweryfikuje schronisko, w którym przebywa zwierzę. Każdy adoptowany pies dostanie specjalną wyprawkę.

Powstanie także, dedykowany akcji, serwis www, obejmujący poradnictwo i porady eksperckie w zakresie szeroko pojętej opieki nad zwierzętami. Program "Przygarnij mnie" dostarczy solidną dawkę merytorycznych porad dla właścicieli czworonogów. W roli doradców wystąpią Katarzyna Bargiełowska, wykwalifikowana behawiorystka i dyplomowany instruktor szkolenia psów Metodą Naturalną oraz Michał Ceregrzyn, doktor nauk weterynaryjnych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym oraz uniwersyteckim w pracy w instytucjach naukowych w Japonii, Niemczech i Polsce.

W akcję informacyjną, popularyzującą adopcję bezdomnych zwierząt, włączą się dodatkowo inne programy TVP2, m.in. Pytanie na śniadanie oraz Magazyn Ekspresu Reporterów. W roli gospodyni programu zobaczymy Marzenę Rogalską, dziennikarkę, wielbicielkę zwierząt.

"Przygarnij mnie" – już w od 29 marca, w niedziele o godz. 18:55.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×