nowe horyzonty

"Jeszcze dzień życia". Kiedy film oparty na książce Ryszarda Kapuścińskiego trafi do Polski? [ZDJĘCIA]

"Jeszcze dzień życia" (Another Day Of Life) Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente swoją światową premierę miał na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zebrał świetne recenzje widzów i międzynarodowej prasy. Polska premiera dzieła opartego na książce Ryszarda Kapuścińskiego odbędzie się podczas największego letniego święta kina w naszym kraju – Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu (26 lipca – 5 sierpnia). Do regularnej dystrybucji film trafi 2 listopada.

21.05.2018Nowe Horyzonty 2018

Nowe Horyzonty 2018. Lost Lost Lost - kino z obrzeży. Slowcinema w pełnej krasie na Nowych Horyzontach! [ZDJĘCIA]

Już po raz drugi w programie festiwalu Nowe Horyzonty pojawi się sekcja Lost Lost Lost. Jej kuratorzy spoglądają wstecz, szukając na obrzeżach kina autorskich, eksperymentujących z językiem filmowym produkcji z ostatnich lat. Tytułów przeoczonych, ukrytych na mniejszych festiwalach, zagubionych w pobocznych sekcjach, tytułów podpisanych przez twórców niebojących się podejmować ryzyka.

09.05.2018Nowe Horyzonty 2018

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Kasia Smutniak zachwyca w świetnej włoskiej komedii [RECENZJA]

„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” to tegoroczny włoski hit, który został obsypany nagrodami, a podczas Berlinale jego producenci zostali zalani falą propozycji remake'ów. To nie powinno dziwić, gdyż film Paolo Genovese to komediodramat najwyższej próby i sam tuż po seansie zastanawiałem się, jak wyglądałaby jego polska obsada, mając cichą nadzieję, że doskonała Kasia Smutniak powtórzyłaby swoją rolę.

12.11.2017Recenzje

"Nieznajoma dziewczyna". Sterylność sumienia [RECENZJA]

„Nieznajoma dziewczyna”, prezentowana w Cannes, a w Polsce najpierw na Transatlantyku w Łodzi, a następnie Nowych Horyzontach we Wrocławiu, to nowa propozycja braci Dardenne. Belgowie, co naturalnie nikogo już nie dziwi, tworzą kolejny film, któremu można przypiąć łatkę kina społecznego. To obraz o nas samych, bo przecież sytuacja w jakiej znalazła się główna bohaterka wcale nie jest taka abstrakcyjna, jak się może wydawać i my też możemy stanąć przed podobnymi dylematami.

16.10.2017Recenzje

"Julieta". Rodzina jest najważniejsza [RECENZJA]

„Julieta” Pedro Almodovara nie zaskakuje, ale również na szczęście nie rozczarowuje. Już od otwierającej film sceny widać charakterystyczny podpis Hiszpana, który nie zmienia się przez cały seans. To zaleta, dlatego „Julieta” w pełni trafi do wielbicieli twórczości autora „Volver”, jak i wszystkich widzów szukających w kinie obrazów będących blisko ludzi. W tym przypadku Almodovar trzyma tytułową bohaterkę wręcz za rękę i idzie z nią przez życie.

21.09.2017Recenzje

"Knives Out". Głosowaliśmy na Andrzeja Dudę z litości [RECENZJA]

Filmy Przemysława Wojcieszka zawsze wywołują emocje. Reżyser, od lat nieukrywający swojej ambiwalentnej postawy wobec polskiego kina, konsekwentnie podąża własną drogą. Nie inaczej jest tym razem. „Knives Out” to projekt już owiany legendą, będący – według twórcy – bękartem naszej kinematografii. Gdy obraz jesienią pojawi się w kinach, to na pewno nie zabraknie kontrowersji. I bardzo dobrze.

22.08.2017Recenzje

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×