Nowoczesne konta bankowe

Duża konkurencja między bankami nakręca rynek kont osobistych i firmowych. Instytucje starają się zabiegać o klientów, proponując im coraz to nowsze rachunki bankowe na atrakcyjnych warunkach. Wśród propozycji nadal pojawiają się oferty mało kuszące, ale są też i nowoczesne konta na miarę XXI wieku.

Multimedia

Konta firmowe dla przedsiębiorców

Banki dbają o klientów firmowych, ponieważ grupa przedsiębiorców jest dla nich szczególnie ważna. Firmy obracają dużymi kwotami, co dla instytucji bankowych ma ogromne znaczenie. Nic więc dziwnego, że wśród produktów dedykowanych działalności gospodarczej pojawia się nowoczesne konto firmowe. Na czym polega jego innowacyjność i dlaczego jest tak atrakcyjne dla przedsiębiorców?

Wystarczy przyjrzeć się rachunkowi firmowemu "Konto Firma To Ja" dostępne w ofercie Idea Bank. Mając świadomość, że największą bolączką przedsiębiorstw (szczególnie tych na początku swojej biznesowej drogi) są opłaty za prowadzenie rachunku, nowoczesne konto firmowe pozbawione jest jakichkolwiek opłat. Nic nie kosztuje otwarcie rachunku, prowadzenie konta, wypłata gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów czy korzystanie z karty debetowej (pod warunkiem, że transakcje bezgotówkowe przekroczą 400 zł miesięcznie). Ponadto założenie konta wiąże się z dostępem do wielu atrakcyjnych udogodnień, np. mobilnego wpłatomatu, nielimitowanego dostępu do coworku.

Pozostałe banki także posiadają rachunki dla firm, jednak żadna oferta nie daje dostępu do większych udogodnień. ING Bank zapewnia bezpłatne prowadzenie konta, jeśli np. w ciągu miesiąca na konto wpłynie łącznie 2000 zł (wyłączając konta wewnętrzne powiązane z firmą).

Nie tylko dla firm

Nowoczesne konta dedykowane są również klientom indywidualnym. I w tym przypadku oferta jest niezwykle szeroka, ponieważ banki chcą zawalczyć i o tę grupę klientów. Liczą bowiem na lojalność i możliwość skorzystania w przyszłości z dodatkowych produktów bankowych, np. lokat, kredytów.

Tym, co wyróżnia nowoczesne konta bankowe to przede wszystkim internetowy dostęp do rachunku bankowego. To obecnie podstawa, ponieważ konta internetowe pozwalają klientowi na stały i nieograniczony wgląd do rachunku, a przy tym bieżące monitorowanie wpływów i wydatków.

Wiele kont dla klientów indywidualnych jest również darmowych. Nie są pobierane opłaty za prowadzenie rachunku czy kartę - często jednak pod warunkiem zrealizowania transakcji na określoną kwotę w ciągu miesiąca rozliczeniowego.

Poznaj ranking kont bankowych i wybierz najlepsze

Jak wybrać najlepsze konto bankowe na miarę XXI wieku? Wystarczy porównać poszczególne propozycje banków i przeanalizować warunki każdego z rachunków. Pomogą w tym rankingi publikowane co miesiąc w prasie lub serwisach finansowych. Warto także zapoznać się z rankingami kont oferowanych wewnątrz banku, np. www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych. Dzięki temu łatwo i szybko można porównać kilka kont bankowych w ramach jednego banku, różniących się tylko detalami.

Komentarze

Skomentuj
  • iwona (gość)

    to fakt, ze konto w getin up jest uszyte na miare dzisiejszych czasow, mobilne i bezplatne

    03.01.2016 21:46
  • anka (gość)

    takich kont jest dużo, ale tylko niektóre z nich są warte uwagi. a jak dla mnie tylko getin up, to konto które chcę mieć i mam ;) wszystko za free, do tego przelewy przez facebooka no i karta z wyświetlaczem. nic więcej nie potrzebuję :)

    16.12.2015 19:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×