"Nowy papież". Jude Law i John Malkovich w serialu Paolo Sorrentino. "The New Pope" to kontynuacja "Młodego papieża"?

Jude Law i John Malkovich zagrają główne role w nowym serialu Paolo Sorrentino, "Nowy papież" (org. "The New Pope"). Czy to będzie kontynuacja hitowej produkcji HBO "Młody papież"? Poznaj szczegóły!

Multimedia

W listopadzie 2018 r. we Włoszech rozpoczną się zdjęcia do nowego serialu reżyserowanego przez Paolo Sorrentino. W "Nowym papieżu" (org."The New Pope") jedną z ról zagra Jude Law, co wskazywać by mogło na to, iż będzie to kontynuacja produkcji HBO "Młody papież". Okazuje się jednak, że mimo punktów wspólnych, ma to być odrębna opowieść poruszająca sprawy dotykające watykańskie kręgi najwyższych władz kościelnych.

"Młody papież". Watykan od kuchni, czyli Jude Law bezlitośnie przekraczający granice świętości Zobacz więcej

Obok Jude'a Law, w "Nowym papieżu" pojawią się John Malkovich, który zagra biskupa Rzymu, Diane Keaton w roli siostry Mary, amerykańskiej zakonnicy mieszkającej w Watykanie oraz James Cromwell, który wcieli się w kardynała Michaela Spencera, mentora Lenny'ego Belardo (Jude Law).

"Młody papież" miał swoją premierę w 2016 r. W Polsce można było go oglądać na antenie HBO. To historia kardynała Lenny'egp Belardo, który zostaje papieżem i przybiera imię Pius XII. Jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynałów. Ale pozory mogą mylić.

Papież czy król? Którą postać woli Jude Law? [WIDEO]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Jude Law: Ludzie na mój widok schodzili z drogi

Źródło: Associated Press/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×