"Nowy papież". Sharon Stone i Marilyn Manson w serialu HBO w reżyserii Paolo Sorrentino!

Sharon Stone i Marilyn Manson dołączyli do obsady serialu HBO w reżyserii Paolo Sorrentino, "Nowy papież"! Będzie to kolejna po "Młodym papieżu" serialowa historia o głowie Kościoła Katolickiego.

Multimedia

Sharon Stone i Marilyn Manson zagrają w serialu HBO w reżyserii Paolo Sorrentino, "Nowy papież"! Oboje nie kryją, że są wielkimi fanami zarówno reżysera, jak i jego poprzedniego serialowego dzieła, "Młodego papieża". Nie podano, w kogo się wcielą, ale z opublikowanych zdjęć promocyjnych wynika, że Manson nie będzie grał postaci bardzo odbiegającej od tego, kim jest na co dzień. Zarówno muzyk, jak i aktorka będą współpracować z Sorrentino po raz pierwszy.

Jude Law i John Malkovich w serialu Paolo Sorrentino. To kontynuacja "Młodego papieża"?Zobacz więcej

W serialu "Nowy papież" występują także John Malkovich i Jude Law, który grał główną rolę w poprzedniej produkcji Sorrentino, "Młody papież". Cykl reżysera ma być antologią, podobną do "Fargo" czy "Detektywa" - w kolejnych sezonach będzie zmieniać się obsada, ale niektóre elementy i postacie mają pojawiać się ponownie. Data premiery "Nowego papieża" wciąż nie została podana.

"Młody papież" miał swoją premierę w 2016 r. W Polsce można było go oglądać na antenie HBO. To historia kardynała Lenny'egp Belardo, który zostaje papieżem i przybiera imię Pius XII. Jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynałów. Ale pozory mogą mylić.

Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z serialu! Co na nim widać?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Associated Press/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • rychu33 (gość)

  https://www.polsatnews.pl/wideo/poeta-oskarza-o-molestowanie-wysoko-postawionego-hierarche-z-wroclawia-wsunal-reke-pod-moja-koldre_6745654/

  Sprawy molestowania przez kardynała Gulbinowicza ujawnionej po filmie Sekielskiego nie podjęły największe portale: Gazeta.pl, wp.pl, onet.pl, interia.pl

  Podobnie oczywiście media katolickie i rządowe.

  W mediach katolickich wygląda to tak jak opisał Stefan Sękowski (były pracownik Gościa Niedzielnego) na swoim facebooku:

  "Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego film o pedofilii w Kościele muszą robić bracia Sekielscy i dlaczego demaskatorskich materiałów na ten temat nie piszą np. dziennikarze "Gościa Niedzielnego" lub "Niedzieli", opowiem Wam historię ks. Jacka Stępczaka. Ks. Stępczak był redaktorem naczelnym "Przewodnika Katolickiego" wydawanego przez, w uproszczeniu archidiecezję poznańską. W 2001 roku napisał z kilkoma innymi księżmi i jednym świeckim list do delegatów episkopatu na Synod w Rzymie o tym, że abp Juliusz Paetz molestuje kleryków. Biskupi sprawę olali a informację o aferze musiała do Jana Pawła II przemycić Wanda Półtawska. Gdy mleko się rozlało i o sprawie napisała "Wyborcza", ks. Stępczak odmówił publikacji na łamach "PK" listu w obronie abp Paetza (sic!). Wtedy został przezeń zwolniony ze stanowiska, zakazano mu posługi na terenie diecezji i wysłano na misje do Zambii gdzie zaraził się malarią. Wyjeżdżając na misje "skruszony" ks. Stępczak opublikował samokrytykę, w której pisał: "popełniłem bardo poważny błąd działając na szkodę Kościoła, a zwłaszcza burząc dobre imię ks. abpa Juliusza Paetza, ówczesnego Metropolity Poznańskiego". Diabli wiedzą, jak go do tego nakłoniono. No więc tak to wygląda."

  Ale nie media katolickie są tu decydującym problemem. Decydujące jest to, że z cenzury zwykle nie wychylają się żadne media. Tym razem se.pl się wychyliło, polsat, pudelek i nczas powieliły to chociaż jest się na co powoływać przy "czepianiu się".

  20.05.2019 14:38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×