Nowy serial „Aminata – siła miłości”. Co się wydarzy w 1. odcinku?

Od 8 maja TVP1 pokaże nowy serial „Aminata – siła miłości”. Sprawdź, co się wydarzy w 1. odcinku.

Multimedia

„Aminata – siła miłości” to mini serial zrealizowany na podstawie powieści kanadyjskiego pisarza Lawrence’a Hilla. Autor zaczerpnął tytuł „The Book of Negroes” z historycznego dokumentu, będącego spisem 3000 czarnoskórych niewolników, którzy podczas tzw. rewolucji amerykańskiej, czyli wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, oddali się pod protektorat brytyjski i zostali w 1783 r. przetransportowani do kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja.

CZYTAJ TAKŻE: SERIAL "AMINATA - SIŁA MIŁOŚCI" ZASTĄPI "TALIANKĘ" W TVP1 [WIDEO] NOWY SERIAL "THE BOOK OF NEGROS" OD 8 MAJA W TVP1 [WIDEO]

W pierwszym odcinku serialu „Aminata – siła miłości” widzowie przeniosą się do roku 1750, kiedy to 12-letnia Aminata Diallo z Afryki zostaje porwana przez handlarzy niewolników. Poznaje chłopaka o imieniu Chekura, który dzieli jej tragiczny los. Wraz z innymi niewolnikami oboje trafiają na statek płynący do Ameryki. Aminata szybko nawiązuje kontakty z pozostałymi czarnoskórymi jeńcami i próbuje wzniecić bunt na pokładzie, który jednak zostaje stłumiony. Kiedy statek dociera do Karoliny Południowej, Aminata i Chekura zostają rozdzieleni. Dziewczynkę kupuje właściciel plantacji, Robinson Appleby. W kolejnym odcinku Aminata wyrasta na piękną, mądrą kobietę. Jej adoratorem jest sam właściciel plantacji, Appleby. Jednak dziewczyna odrzuca jego zaloty i wiąże się z Chekurą, któremu rodzi dziecko. Wściekły Appleby sprzedaje ją żydowskim osadnikom, Solomonowi i Rosie Lindo, a dziecko trafia do innego właściciela. Po śmierci Rosy, Solomon wyrusza do Nowego Jorku. Zabiera ze sobą Aminatę, która zaczyna planować ucieczkę.

„Aminata – siła miłości” odcinek 1. - TVP1, piątek, 8.05.2015, godz. 20:25

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×