"O mnie się nie martw" sezon 10. odcinek 5. Marcin wdaje się w bójkę! Wychowawczyni Oliwki jest zainteresowana Marcinem? [STRESZCZENIE ODCINKA]

Przed nami 5. odcinek 10. sezonu serialu "O mnie się nie martw". Tym razem... Marcin wda się w bójkę! Ponadto na horyzoncie pojawi się kobieta, która może namieszać w jego życiu... Sprawdźcie, co wydarzy się w 122. odcinku "O mnie się nie martw".

Multimedia

"O mnie się nie martw" sezon 10. odcinek 5. w piątek, 29.03.2019 o godzinie 20:45 w TVP2! - sprawdź program tv

W 5. odcinku 10. sezonu "O mnie się nie martw" Sylwia (Aleksandra Adamska) w asyście Kostka (Mateusz Bieryt) staje jako pełnomocnik w sądzie rodzinnym w prostej z pozoru sprawie o zezwolenie na małżeństwo nieletniej, która spodziewa się dziecka. Zgodziła się przyjąć tę sprawę ze względu na swoją matkę. Grażyna z kolei próbuje w ten sposób pomóc swojej córce chrzestnej, której matka, daleka kuzynka Grażyny, nie chce dopuścić do małżeństwa córki z zupełnie irracjonalnych powodów.

Kostek próbuje poderwać Sylwię! Co na to Paweł?Zobacz więcej

Tymczasem sprawa, w której Marcin (Stefan Pawłowski) podjął interwencję mimo wątpliwości Kaśki, przyjmuje nieoczekiwany obrót i Marcin jest zmuszony wdać się w bójkę. Również Oliwka bojowo wkracza w nie swoje problemy. Nic dziwnego, że nowa wychowawczyni Oliwki, Anka, z dużym dystansem wita krewkiego ojczyma krewkiej uczennicy. Zwłaszcza że Marcin ma zasadnicze zastrzeżenia do jakości jej przygotowania pedagogicznego.

Krzysiek (Paweł Domagała) burzy się na wiadomość o tym, że Sylwia chodzi na psychoterapię. Do Sylwii zaczyna docierać, że Paweł (Marcin Korcz) może mieć rację. Tymczasem Paweł zaczyna podejrzewać, że ostentacyjnie prawdomówna Maria (Anna Maria Jarosik-Tomala) żyje w kłamstwie, a Maria z rozbawieniem słucha nieustannych dyskusji Kostka i Karoliny (Karolina Bacia) na temat mentorów. Sama żyje dużo ciekawszym życiem. Tak przynajmniej uważa.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Basia (gość)

    ale ja doskonale wiem że Filip nie był mężem Igi, chodziło mi bardzej o to że wątek znikającego partnera był już od poczatku serialu, nie mniej nie pochwalam tego że Mąż Anki też zniknął, zobaczymy jak to się rozwiąże bo ja myślę że to wcale nie Anka bedzie coś chciała od Kaszuby tylko on będzie skłonny do rozwinięcia znajomości z panią nauczycielką.

    31.03.2019 13:54
  • ala (gość)

    Tylko że Francuz nigdy nie był mężem Igi. Zniknął, szukała go, próbowała ściągnąć alimenty dla dziecka. Ale wkrótce dała sobie spokój i poszła do przodu, ułożyła sobie życie z Krzyśkiem, bo nic nie stało na przeszkodzie. Filip się w końcu objawił, ale Iga była już wtedy na innym etapie życiowym, niezależnym od niego. A Sylwia i Anka poprzez małżeństwo zostały uwiązane i ich sytuacja była zupełnie inna niż sytuacja Igi, bo one żyły w zawieszeniu w życiu uczuciowym. Stąd te wątki Sylwii i Anki wydają się takie podobne, bo obie czekały aż się mąż łaskawie objawi i obydwie oczywiście płakały z tego powodu w rękaw Marcinowi i robiły zbolałą minę, a Kaszuba oczywiście empatycznie rusza na pomoc. Sylwia "przy okazji" próbowała coś więcej z Marcinem ugrać i wiele wskazuje, że z Anką też tak będzie.

    31.03.2019 13:02
  • Basia (gość)

    Ja nie wiem że wy widzicie tylko podobieństwo z tym zniknięciem męża do Sylwii i Igora a żadna z was już nie pamieta że Francuz też zniknął i zostawił Igę samą z Helenką.

    31.03.2019 12:13
  • gość1234 (gość)

    Fan w odwrocie Bądź tak dobra i nie mów za wszystkich,nie każdy kto ogląda 10 sezon widzi 6.Sylwia jest tak nie warta uwagi,że ci którzy jej nie lubią najwięcej się na jej temat produkują to naprawdę ciekawe.

    31.03.2019 11:43
  • gość1234 (gość)

    gosc1 Dla mnie to też jedyne podobieństwo,że mąż się zmył.No i Paweł przeszedł przemianę,jakby jakaś goła babka przyszła do jego gabinetu,to by prawdopodobnie powiedział,żeby się ubrała bo zmarznie :) Nauczycielki na razie bym nie oceniała,bo tak naprawdę to jej jeszcze nie poznaliśmy.

    31.03.2019 11:38
  • Fan w odwrocie (gość)

    gosc 1 - Nie Sylwia, tylko wątek!!!!

    30.03.2019 22:04
  • gosc1 (gość)

    Fan w odwrocie to ja nie wiem w czym Ci Anka przypomina Sylwie ? Ja nie widze zadnego ,a zadnego podobienstwa sa calkiem inne jedyne co je laczy to maz ,ktory zniknal nagle :D

    30.03.2019 20:28
  • Fan w odwrocie (gość)

    "**" Tak, Anka to kopia Sylwii. Drwina z fanów. Sylwia ma tę przewagę, że doprowadzała do szału i nadal to robi. Tego, co zrobiła, nikt jej nie zapomni. Anka dostała tu i w innym poście już kilka określeń i ja się ze wszystkimi zgadzam. To nie jest ktoś, kto pociągnie serial! Ale widać producent i scenarzystki uważają inaczej. Serial z tą panią na pokładzie zmieni się w Titanica.

    30.03.2019 19:36
  • "**" (gość)

    gosc1 o kurcze zapomnialam o Igorze :D no to faktycznie podobny watek ale zobaczymy co tam wykombinuja moze jakoś nas zaskoczą ;)

    30.03.2019 18:26
  • gosc1 (gość)

    "**" chodzi pewnie o Igora meza Sylwii ,ktory tez nagle zniknal :p

    30.03.2019 18:18
  • "**" (gość)

    Fan w odwrocie czyli dla Ciebie ta Anka to kopia Sylwii ? :o

    30.03.2019 16:46
  • Lama (gość)

    Dziewczyny, piszecie o "prokuratorze Giżyńskim" - to był profesor Giżyński (z katedry prawa konstytucyjnego)

    30.03.2019 15:44
  • Fan w odwrocie (gość)

    "**" Dla mnie Anka jest nie do odmulenia, nie do polubienia. Spodziewałam się, że po tym okrutnym żarcie, czyli uśmierceniu Igi, nowa miłość Marcina potoczy się innym torem. A tu kopia z Sylwii. Igę powinien zastąpić aktorka i postać, które nie będą same kierowały do porównań, a tu nie sposób nie porównywać. Na niekorzyść tej nowej. Lepsza od Pasternak jest Bacia. Liczę na to, że Karolina jako jedna z rodziny prawników zostanie w kancelarii. A Anka w parze z Marią dla dobra serialu powinny zniknąć szybciej niż się pojawiły. Aktor ma to coś albo nie.

    30.03.2019 15:27
  • "**" (gość)

    To dopiero 2 odcinek z udzialem tej Anki choc sama mam mieszane odczucia co do niej to nie skreslalabym jej tak od razu ,fakt jest troche zamulona i wrecz powiedzialabym ,ze za spokojna ale z drugiej strony maz jej zaginal 5 lat temu w dalszym ciagu przezywa ta tragedie i dziwne byloby gdyby tryskala energia poczekajmy spokojnie na dalszy ciag jak to z nia będzie.Bardzo podobała mi sie ta rozmowa Krzyśka z psycholog i w ogole jak jest poruszany bardzo powszechny problem dda ,dobrze ,ze nie jest to przesadzone tylko szczegolowo opowiedziane o co w tym chodzi.Sylwia z Krzyskiem od poczatku sa w tym idealnie przedstawieni.Bylo juz przejście na Ty szwagrow i licze na więcej ich scen razem.Postaci Marii nie da sie lubic to jest taka typowa zolza ,ktora przy pierwszej lepszej okazji wbije szpile ,szkoda mi troche tego Kostka tu udaje jego kolezanke ,a na boku spotyka sie z jego ojcem.Agata Zatonska ciotka Karoliny kto by sie spodziewal w pierwszym odcinku bylo wspominane o jakims prokuratorze Gizynskim mam wrażenie ,ze tu scenarzyści przygotowują jakas niespodzianke i jeszcze postac Karoliny nas zadziwi.Watek S&P wiadomo super.Po tych 6 odcinkach jak na razie mozna powiedziec ,ze Paweł jest najbardziej pozytywna osoba w tym sezonie to jaka on przeszedl przemiane to cos niebywalego ,juz od dawna jego postac sie zmieniala ale teraz to juz calkiem inny czlowiek przy czym potrafi dalej komuś dowalic jesli potrzeba nie stracil tej swojej "Radeckosci".Jest takim partnerem jakiego Sylwia szukala wspiera ,kocha i przedewszystkim przy niej jest zawsze kiedy tego potrzebuje.Podsumowujac ten sezon jest bardzo dobry mozna sie posmiac ,wzruszyc i sa poruszane bardzo wazne sprawy :))

    30.03.2019 14:36
  • A (gość)

    Wera: O tak, Anka i jej problem kopia najgorsza z możliwych. Poza tym aktorka... I o ile Marcin Kaszuba zatrzymał mnie przy serialu, o tyle Anka już sprawiła, że oglądam jednym okiem. Jak dla mnie, wątek i aktorka to pudło, strzał w kolano, samozatopienie. Zawiodłam się bardzo!

    30.03.2019 05:28
  • Wera (gość)

    Zacznę od narzekania. Chyba mam deja vu. Zaginiony mąż? Czy tego już nie było? Aaaa, tak - przecież Sylwia miała zaginionego męża! No drogie panie scenarzystki zaczynacie się powtarzać i to prawie dosłownie - można było wymyślić coś bardziej oryginalnego. Co do postaci Anki - nie skreślam jej całkowicie ale drażni mnie - jest zbyt przymilna a przy tym zbyt wylewna w stosunku do w sumie obcego faceta jakim jest Marcin, I nie chodzi mi o to, że opowiedziała mu swoją historię. W końcu przyszła po poradę prawną (chyba). Chodzi o to w jaki sposób zachowuje się przy Marcinie. Ta jej przymilność jest dla mnie wręcz nachalna w odbiorze. Nie wspomnę, że jako nauczycielka zachowuje się nieprofesjonalnie. Nie wiem czy to kwestia tak napisanej postaci czy aktorki, która ją gra. Ale zobaczymy - może się poprawi do końca sezonu. Naprawdę nie wiem czy dla postaci Marcina potrzebna jest kolejna partnerka/miłość z problemami. Porównania do Igi są nieuniknione i na tym tle przegrywa w przedbiegach. Moim zdaniem jeśli Marcin ma ruszyć dalej nie może być z kimś takim, tylko z osobą która będzie nowym otwarciem a nie powieleniem schematu.

    Generalnie odcinek bardzo mi się podobał. Żałoba powoli odchodzi z OMSNM. Marcin wreszcie wraca do życia, w czym paradoksalnie pomaga mu rozwiązywanie problemów Oliwki. Element komediowy w postaci Krzysia i Grażynki jak zwykle nie zawiódł. Nigdy nie sądziłam, że opoką związku S&P będzie Paweł! :) To jak ta postać zmieniła się prze te wszystkie sezony jest po prosu nie-sa-mo-wi-te! Sylwia jest trochę zagubiona i przestraszona, ale to jak on ją wspiera jest fantastyczne. Po 6 odcinkach mogę zdecydowanie powiedzieć, że pomysł z terapią był genialny. Z zapowiedzi wynika, że dochodzimy do weryfikacji stażystów w 7 lub 8 odcinku. Obstawiam taki scenariusz - na początku wyleci albo Karolina albo Kostek, co spowoduje zawirowania w ich związku. Maria jest zdecydowanie "czarnym charakterem" tego sezonu i myślę, że jej wszystkie tajemnice i kombinacje wyjdą na koniec sezonu (Jarosik gra do końca) i wtedy ostatecznie wyleci ona. W OMSNM czarne charaktery nie żyją dłużej niż jeden sezon.

    Ten 10 sezon naprawdę jest świetny. Czekam na kolejny piątek :)

    30.03.2019 00:28
  • gosc1 (gość)

    Mnie tez nie porwala na razie ta nauczycielka ale daje jej szanse moze się jeszcze rozkreci to dopiero 2 odcinek z jej udzialem bezsensu tak sie negatywnie od razu nastawiac.Jestem w szoku ,ze Maria ma romans z ojcem Kostka spodziewałam sie wielu rzeczy ale nie tego ,jej postaci nie da sie lubic w kazdej scenie widac jaka jest zolza.Sedzia Zatonska ciotka Karoliny w pierwszym odcinku bylo wspominane ,ze ma takie samo nazwisko jak jakis prokurator i mysle ,ze to nie bylo bez celu,wydaje mi sie ,ze ona jeszcze moze duzo ukrywac rzeczy.Krzysiek skradnal odcinek podobala mi sie ta rozmowa jego z terapeutka i Grazyna wprost jest powiedziane to co kazdy wiedzial ale w koncu to i do Krzyska dotarlo i cos zrozumial.Pawel z Krzyskiem przeszli w koncu na Ty podobają mi sie ich sceny razem :D fajnie ,ze jest omawiany tak szczegółowo temat dda ,ktory bardzo wiele osob spotyka.Watek S&P z kazdym odcinkiem co raz bardziej mi sie podoba teraz gdy ogladam odcinki z ich udzialem i kiedy mi sie przypominaja te wszystkie komentarze ,ze z Radeckim bedzie powtorka jak z Aska ,ze to Sylwia bedzie naciskac na slub, na zamieszkanie razem ,a Pawel będzie sie wycofywac itp to mi sie chce smiac :D Pawel zachowuje sie tak jak powinien przed sezonem choc wiedzialam ,ze napewno Radecki przejdzie przemianę bo ona caly czas byla w toku ale szczerze to nie spodziewalam sie ,ze az taka ,on jest totalnie w nia zapatrzony i zakochany ,probuje jej we wszystkim pomoc i caly czas jest przy niej ,mozna powiedziec ,ze jest takim mezczyzna ,ktorego szukala i ktorego chciała Grazyna dla Sylwii.

    30.03.2019 00:23
  • A (gość)

    Alicja: nie tylko przedszkolanki nie zobaczymy, ale i Zbyszka. Po to było to przedszkole. :/ Marcin rano wesoło do pracy sam! Znikł też Jacek, Wojtek. Irenka prawie nie ma, Marek "choruje", Agata raz na 13 odcinków. I najważniejsza zguba - Hela! Sypie się obsada. l tyle. A zamiast nich jakaś Anka. Ehh, wściekła jestem!

    30.03.2019 00:10
  • A (gość)

    Ance i aktorce na starcie i bez odwołania mówię nie. Uważam, że przy Marcinie powinna pojawić się kobieta w stylu Aśki z pierwszego sezonu. Tylko z sercem dla niego i jego dzieci. :) Zresztą, może Aśka po autopsychoterapii;) jest gotowa na nowy związek ze swoją pierwszą miłością? ;)

    29.03.2019 23:19
  • Aśka (gość)

    Dlaczego do kolejnego piątku tak daleko 😔😅😍 Nie mogę się doczekać. Myślę, że teraz może być wiecej S&P. W zeszłym sezonie też tak od połowy było ich wiecej.

    29.03.2019 23:07
NowszeStarsze