"Obóz Jezusa" w środę, 5 listopada w TVN7

Stany Zjednoczone to najbardziej religijny kraj jeśli nie globu to przynajmniej cywilizacji Zachodu. Amerykanie mają w zwyczaju modlić się przed posiłkami, tańczyć i śpiewać podczas mszy oraz walczyć ze wszystkimi objawami niedopasowania się do zasad Kościoła.

Multimedia

Nic dziwnego, że w tych warunkach powstają obozy, których główna myśl polega na szkoleniu młodych tak by „odzyskać Amerykę z powrotem dla Chrystusa".

Bohaterką kolejnego filmu z cyklu „Dokument w Siódemce” jest pastor Becky Fisher, która należy do społeczności Ewangelików i całą energię wkłada w organizowanie obozów wyznaniowych dla dzieci - "Kids on Fire". „Obóz Jezusa” („Jesus Camp”) jest opowieścią o tym, ile Ewangelicy wkładają starań w stworzenie "Armii Boga", do której "żołnierzy" rekrutuje się wśród najmłodszych Amerykanów. Dzieci są bowiem najbardziej podatne na indoktrynację. Becky Fisher ma na tym polu wielkie zasługi. Kamera z bliska rejestruje najbardziej emocjonujące momenty działania charyzmatycznej pastorki. Kobieta doprowadza podopiecznych do duchowej ekstazy i histerycznych drgawek, sprawia, że mówią językami i płaczą poruszeni obecnością Ducha Świętego.

„Obóz Jezusa” (Jesus Camp) - środa, 5.11.2014 godzina 22.45, TVN 7

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×