"Obywatel Jones". Wiemy, kiedy nowy film Agnieszki Holland trafi do polskich kin! [DATA PREMIERY]

Już w lutym, podczas 69. Festiwalu Filmowego w Berlinie, odbędzie się światowa premiera nowego filmu Agnieszki Holland pt. "Obywatel Jones". Wiemy, kiedy film trafi do polskich kin!

Multimedia

"Obywatel Jones" to oparta na faktach opowieść o młodym walijskim dziennikarzu, który w latach 30. jako jeden z pierwszych opisał Wielki Głód na Ukrainie, który w latach 1932-1933 doprowadził do śmierci czterech milionów Ukraińców.

Nowy film Agnieszki Holland w Konkursie Głównym Berlinale 2019!Zobacz więcej

W swoich artykułach opierał się na wiedzy, którą zgromadził podczas kilkutygodniowej, samotnej wędrówki po południowej Ukrainie. Pisał, że ludzie puchną z głodu i witają go słowami czekamy na śmierć. Za ujawnienie prawdy zapłacił najwyższą cenę - najpierw zakazano mu wjazdu na teren ZSRR, potem został zdyskredytowany przez kolegów po fachu, wspieranych przez Sowiecki reżim (zwłaszcza przez Waltera Duranty, głównego korespondenta New York Timesa w Moskwie), aż wreszcie w 1935 w tajemniczych okolicznościach zginął podczas wyprawy do Mandżuko (prawdopodobnie przy udziale NKWD).

W obsadzie filmu "Obywatel Jones" znaleźli się James Norton, Vanessa Kirby oraz Peter Sarsgaard, a także Michalina Olszańska, Beata Poźniak, Krzysztof Pieczyński oraz Patrycja Volny.

"OBYWATEL JONES" W POLSKICH KINACH OD 1 MARCA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×