"Ocean's Eleven: Ryzykowna gra". Czy uda się skok na kasyna w Las Vegas? Danny Ocean i jego drużyna w akcji! [RECENZJA]

Tytułowy Ocean jest urodzonym złodziejem i po wyjściu z więzienia już szykuje kolejny skok. Tym razem ma bardzo ambitny plan: chce okraść trzy największe kasyna w Las Vegas. Wraz ze swoim przyjacielem zaczyna kompletować ludzi. Ten skok ma też posmak osobistej zemsty: właściciel kasyn Tony Benedict poderwał mu żonę, piękną Tess…

Multimedia

NASZA OCENA: 9/10

Film jest uwspółcześnioną wersją Ocean's 11, nakręconego w 1960 roku przez Lewisa Milestona. „Ocean’s Eleven” to jedyny film, który firmowała cała słynna „Paczka szczurów” (Rat Pack), czyli największe gwiazdy show biznesu tamtych lat: Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Peter Lawford i Angie Dickinson. Shirley MacLaine, która też należała do tej paczki, pojawiła się tylko w niewielkim epizodzie, ale nie wymieniono jej w napisach końcowych. W ramach rekompensaty wytwórnia Warner Bros. sprezentowała jej nowy samochód.

40 lat później pomysł tego „skoku stulecia” odświeżył Steven Sodebergh. Jednak już na starcie stanął przed bodaj najtrudniejszym zadaniem całego przedsięwzięcia: zebrać równie imponującą obsadę. A to obecnie nie jest łatwe zarówno z uwagi na wymagania finansowe, jak i napięte terminy oraz kaprysy wielu gwiazd ekranu. Na jego szczęście udało się to wszystko zgrać, a i producenci nie żałowali pieniędzy: z 85-milionowego budżetu produkcji blisko 2/3 poszło na płace! Ale też efekt obsadowy jest imponujący: parę George Clooney – Brad Pitt wsparła nie tylko piękna Julia Roberts, ale również takie gwiazdy jak Matt Damon, Andy Garcia, Casey Affleck, Don Cheadle i Elliott Gould. Inwestycja opłaciła się: z wpływami w granicach 451 mln dolarów „ Ocean's Eleven: Ryzykowna gra” zamyka pierwszą setkę najbardziej dochodowych filmów w historii.

W „Ocean's Eleven: Ryzykowna gra” nie ma co liczyć na filozoficzne dywagacje, jest za to doskonała rozrywka, którą zapewniają precyzyjny scenariusz, dobra gra aktorska oraz reżyseria. Znalazło się również miejsce na ukłon w stronę oryginalnego „Ocean’s Eleven”: w filmie na krótko pojawiają się Angie Dickinson i Henry Silva grający w tamtej wersji.

Piotr Radecki

Komedia kryminalna USA 2001, reż. Steven Soderbergh

"Ocean's Eleven: Ryzykowna gra". Sprawdź datę emisji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×