„Och, Karol”. Roman Załuski nie żyje. Reżyser i scenarzysta zmarł w wieku 85 lat

Nie żyje Roman Załuski, reżyser i scenarzysta mający na koncie takie hity jak „Och, Karol” czy kultową komedię „Kogel mogel”. Informację o śmierci przekazało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Multimedia

Roman Załuski nie żyje. Reżyser i scenarzysta zmarł w wieku 85 lat

Nie żyje Roman Załuski, ceniony w branży filmowej reżyser i scenarzysta. Urodzony 10 grudnia 1936 r. filmowiec był absolwentem Wydziału Reżyserii PWSF w Łodzi. Informację o jego śmierci 6 grudnia podało Stowarzyszenie Filmowców Polskich, którego Załuski był członkiem.

Kirstie Alley nie żyje. Hollywoodzka gwiazda przegrała walkę z rakiemZobacz więcej

Roman Załuski w swoim dorobku filmowym miał znakomite pozycje. Stworzył wiele znanych dramatów obyczajowych i komedii, m.in. „Anatomia miłości” (1972), „Wyjście awaryjne” (1982), „Och Karol” (1985), „Kogel-mogel” (1988), „Galimatias czyli Kogel-mogel II” i „Komedia małżeńska” (1994). Był również autorem wielu scenariuszy do swoich filmów. Został również nagrodzony Nagrodą Komitetu ds. Radia i Telewizji za twórczość radiową i telewizyjną za rok 1970. Był sześciokrotnie nominowany do Złotego Lwa.

Jak podają media, choć informacja o śmierci przedostała się do opinii publicznej 6 grudnia, Załuski zmarł 29 listopada 2022 r. w Warszawie. Ceremonia pogrzebowa już się odbyła - Roman Załuski został pochowany w kolumbarium na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • godc (gość)

    Slub koscielny? czy im Bozia calkiem odebrala rozum? biedne te ich dzieci.

    07.12.2022 09:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×