Odlot - film, recenzja, opinie, ocena

Wykreowana komputerowo pełnometrażowa animacja nagrodzona Oscarem za najlepszy film oraz najlepszą muzykę, którą napisał Michael Giacchino.

Multimedia

Ta animowana opowieść o poszukiwaniu przygód, o miłości i dotrzymywaniu obietnic jednocześnie bawi, wzrusza i angażuje w wartką akcję. Carl Fredricksen, nieśmiały marzyciel, spotyka prawdziwą awanturnicę – energiczną Ellie. Szybko okazuje się, że Carl i Ellie mają jednak coś wspólnego – oboje podziwiają podróżnika i poszukiwacza przygód Charlesa Muntza. Zamierzają wyruszyć jego śladami do Ameryki Południowej, żeby odnaleźć zaginioną krainę Paradise Falls oraz zbudować tam dom. Do wyprawy jednak nie dochodzi. Carl i Ellie pobierają się, ale nie mają dzieci. Starzeją się razem, a kiedy Ellie umiera i 78-letni Carl zostaje sam, postanawia spełnić obietnicę daną niegdyś żonie. Tym bardziej, że po awanturze z pewnym robotnikiem budowlanym sąd skazał go na przenosiny do domu starców. Carl przyczepia do swojego domu tysiące balonów i wraz z nim żegluje w powietrzu w kierunku Paradise Falls. Przemierzy cały świat, walcząc z bestiami i złoczyńcami. Towarzyszem doli i niedoli Carla staje się 8-letni grubasek Russell, harcerz pragnący zdobyć odznakę Pomocnika Seniora.

Animacja studia Pixar opowiada o najciemniejszych stronach ludzkiej egzystencji w sposób poruszający, ale bez egzaltacji i melodramatyzmu. „Odlot” zdobył Złoty Glob, nagrodę w Wenecji oraz Oscary za muzykę i dla długometrażowego filmu animowanego.

dp

Film animowany 2009, reż. Pete Docter

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×