"Odwilż". Bogusław Linda kiedyś i dziś. Takiego go nie pamiętacie! Publikujemy wyjątkowe archiwalne zdjęcia

Bogusław Linda - któż dziś go nie zna? Filmy z jego udziałem są dziś uznawane za kultowe, a cytaty weszły na stałe do języka potocznego. Mówi się o nim, że uczynił z przeklinania sztukę! Obecny w branży filmowej od dekad, na oczach widzów dojrzewał jako mężczyzna i aktor. Zobacz, jak na przestrzeni lat zmieniał się Bogusław Linda - tych zdjęć nie widzieliście!

Multimedia

Bogusław Linda - kiedyś walczył z nieśmiałością

Polski aktor Bogusław Linda od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych i najprzystojniejszych spośród polskich aktorów. Gwiazdor, który uchodzi za idola młodzieży i pokolenia "Solidarności", współpracował z największymi nazwiskami w branży. Urodzony 27 czerwca 1952 r. w Toruniu aktor pracował między innymi z Agnieszką Holland, Krzysztofem Kieślowskim, Andrzejem Wajdą czy Władysławem Pasikowskim. Linda jest również współzałożycielem i wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej. W 2022 r. ceniony aktor celebrował 70. urodziny.

Aktor uchylił rąbek prywatności. Ta aberracja rozczuliła fanów pary!Zobacz więcej

Debiuty i kariera Bogusława Lindy

Bogusław Linda w 1975 r. ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie,. Wystąpił jako Sajetan w spektaklu dyplomowym "Szewcy". Już na studiach podjął współprace teatralne i występował w ambitnych sztukach pod reżyserią wielu uzdolnionych twórców. Sam również "liznął" reżyserstwa - w tej roli debiutował w 1979 r. ze spektaklem teatralnym *"Szelmostwa Skapena" Moliera, którą zaprezentował na scenie wrocławskiej PWST.

Na ekranie debiutował w 1976 występując w polsko-norweskim filmie "Dagny" Haakona Sandoya. Jego pierwszą ważną rolą był anarchista Gryziak w "Gorączce" (1980) w reżyserii Agnieszki Holland. Opinię wrażliwca próbował przełamać kolejnymi filmami, ale przełom nastąpił dopiero w 1992 r. Wówczas wcielił się w kultowego Franza Maurera, esbeka z zasadami, w filmie "Psy" Władysława Pasikowskiego. Z kolei w w filmie "Sara" Macieja Ślesickiego (1997) dodatkowo udowodnił talent wokalny, śpiewając własną interpretację piosenki Leonarda Cohena "I'm Your Man".

W 1998 r. zrealizował dla Telewizji Polskiej serial dokumentalny "Projekt X". Obejmował on 13 reportaży, nagranych przez Lindę podczas jego podróży po świecie.

Była gwiazdą i miała ogromny talent. 15 lat temu wypadek brutalnie przerwał jej karierę. Co robi dziś?Zobacz więcej

Bogusław Linda - życie prywatne

Bogusław Linda, choć znany praktycznie każdemu w Polsce kto miał styczność z telewizją lub polskim kinem, zawsze pilnie strzegł swojej prywatności. Wiadomo o nim tylko tyle, ile zdradzał na przestrzeni lat podczas wywiadów. Niegdyś zdradził, że w młodości zmagał się z ogromną nieśmiałością, która utrudniała mu życie. Zainteresował się więc sportem i później aktorstwem, aby nabrać fizycznej krzepy, zaś aktorstwo go ośmieliło. Od momentu debiutu Linda dojrzewał jako człowiek i aktor, a polscy widzowie mogli ten proces podziwiać w kolejnych filmach, w których Linda występował. Kultowe cytaty i postacie, które dla wielu po dziś dzień są inspiracją - to dorobek, którym obdzielił nas Bogusław Linda. O Lindzie mówi się też jako aktorze, który w filmie wzniósł przeklinanie na zupełnie inny poziom. W przypadku choćby kultowej roli w filmie "Psy" obecnie nikt nie wyobraża sobie, aby główna postać nie wzbogacała swoich wypowiedzi o słownictwo powszechnie rozumiane jako nieparlamentarne.

O życiu prywatnym Lindy wiadomo, że za młodu podobno miał spore powodzenie wśród kobiet i był niemalże nieustannie zakochany. O podbojach miłosnych aktora krążą dziś wręcz legendy. Bogusław Linda był dwukrotnie żonaty: z małżeństwa z pierwszą żoną Lidią ma dwóch synów, bliźniaków Mikołaja i Michała. Wraz z matką stronią od mediów i nigdy nie "odcinali kuponów" od sławy ojca. Bogusław Linda z kolei z drugiego małżeństwa z modelką i fotografką Lidią Popiel ma córkę Aleksandrę.

Zobacz naszą galerię i dowiedz się więcej ciekawych faktów o życiu i twórczości Bogusława Lindy

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Olive Keel (gość)

    Pracuj przez 2-3 godziny w wolnym czasie i co tydzień otrzymuj 1000$ na konto bankowe...

    Uzyskaj więcej informacji na następującej stronie.................l­i­v­e­j­o­b­2­4­7.c­o­m

    20.03.2022 19:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×