Oficjalny plakat filmu "Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego"

Prezentujemy oficjalny plakat produkcji "Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego". Film został zrealizowany z okazji 100-lecia urodzin wybitnego poety i będzie dostępny w ofercie edukacyjnej Kino Świat od 27 listopada.

Multimedia

Reżyserem filmu "Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego" jest wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą Dariusz Gajewski – członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej oraz twórca filmów fabularnych („Warszawa”, „Lekcje Pana Kuki”) i dokumentalnych. „Czas niedokończony” powstał w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych - największej państwowej wytwórni filmowej w Polsce, która odpowiada za takie obrazy jak „Generał Nil” Ryszarda Bugajskiego, „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza, „Panie Dulskie” Filipa Bajona czy „Róża” Wojciecha Smarzowskiego. Autorem zdjęć jest Wojciech Staroń („Plac Zbawiciela”, „Jeszcze nie wieczór”, „Papusza”).

Nie opowiadajcie razem i osobno
że nie ma ludzi niezastąpionych
bo przecież moja matka
łagodna i nieubłagana
cała w czasie teraźniejszym niedokończonym […]

  • ks. Jan Twardowski

"Czas niedokończony" prezentuje twórczość ks. Jana Twardowskiego – jednego z najwyżej cenionych i ulubionych polskich poetów, uznawanego za autorytet moralny i duchowego przewodnika wielu pokoleń. Film portretuje kolejne osoby, które odnajdują w jego tekstach komentarz do własnego życia i otaczającego ich świata. Jedną z nich jest ks. Aleksander Seniuk – obecny rektor kościoła sióstr Wizytek w Warszawie, wieloletni współpracownik ks. Jana Twardowskiego.

Wiersze Twardowskiego afirmują ciszę, wielką ciszę. Świat w którym żyjemy jest zaprzeczeniem ciszy. Otacza nas zgiełkliwy chaos. Może dlatego czytelnicy tak często sięgają po jego wiersze, znajdując to czego potrzebują, a nie mogą odnaleźć w swoim własnym otoczeniu.

  • Dariusz Gajewski, reżyser

"Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego"
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Polska 2015
Montaż: Jan Mikołaj Mironowicz
Zdjęcia: Wojciech Staroń P.S.C.
Reżyseria i scenariusz: Dariusz Gajewski („Obce niebo”, „Warszawa”, „Lekcje Pana Kuki”)
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Koprodukcja: Dom Spotkań z Historią
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Producent: Włodzimierz Niderhaus
Dystrybucja w Polsce: Kino Świat Sp. z o.o.
Obsada: ks. Aleksander Seniuk, Katarzyna Nieckula, Ricardo de Zordo, Tomasz Rogoziński, Michał Rogoziński, Sylwia Rogozińska, Julia Rocka, Jakub Malczewski

Komentarze

Skomentuj
  • Ola (gość)

    Napewno pojdę na ten film :) ksiądz Jan Twardowski to był i nadal jest mój ukochany poeta :)

    14.11.2015 17:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×