"Ojciec chrzestny". Brawurowa ekranizacja powieści Mario Puzo [RECENZJA]

Don Vito Corleone, głowa rodziny mafijnej, odrzuca propozycję wspólnego interesu z właścicielem plantacji maku w Turcji. Ta decyzja staje się przyczyną wojny gangów.

Multimedia

NASZA OCENA: 10/10

Jeden z najsłynniejszych i najwybitniejszych filmów w historii kinematografii… Sierpień, rok 1945. Cała rodzina Corleone i ich przyjaciele spotykają się na ślubie Connie Corleone. Przy okazji świętują powrót z wojny Michaela Corleone, najmłodszego syna głowy rodu Vita Corleone.

Pochodzący z Włoch don Vito jest jednym z najpotężniejszych ludzi w Nowym Jorku: mafiosem kontrolującym większość nielegalnych transakcji nie tylko w mieście. Pomagają mu w tym synowie Sonny i Fredo oraz Tom Hagen wychowanek rodziny Corleone, pełniący rolę doradcy. Jednak wraz z zakończeniem II wojny światowej Ameryka się zmieniła. Pojawili się nowi, brutalni konkurenci, którzy chcą przejąć kontrolę nad nowojorską mafią i zniszczyć rodzinę Corleone. Szykuje się nowa wojna...

„Ojciec chrzestny” to wielkie role Marlona Brando i Ala Pacino. Arcydzieło Coppoli zdobyło 11 nominacji do Oscara i statuetki dla najlepszego filmu, scenariusza adaptowanego (Francis Ford Coppola, Mario Puzo) i aktora pierwszoplanowego (Marlon Brando). Nominację do Oscara uzyskał także Nino Rota za muzykę ze słynnym dziś motywem.

Dramat sensacyjny USA 1972, reż. Francis Ford Coppola

"Ojciec chrzestny" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×