"Ojciec Mateusz". Ile przestępstw popełniono w Sandomierzu? Ksiądz-detektyw miał naprawdę dużo roboty

Ile zagadek kryminalnych musiał rozwiązać "Ojciec Mateusz"? Internauci postanowili to policzyć! Sprawdź statystyki kryminalne serialowego Sandomierza za lata 2008-20!

Multimedia

"Ojciec Mateusz" popularny serial kryminalny opowiadający o przygodach sandomierskiego księdza, który wraz z lokalną policją rozwiązuje kryminalne zagadki. Produkcja emitowana jest od 2008 roku i doczekała się już 24 sezonów!

Co łączy Lucyfera i ojca Mateusza? Zobacz nasz zaskakujący ranking!Zobacz więcej

Mimo że w Sandomierzu miesza tylko nieco ponad 20 tysięcy mieszkańców, to detektyw w sutannie ma naprawdę dużo roboty. Zabójstwa, porwania i kradzieże to dla niego chleb powszedni. Twórcy konta "Obliczenia i analizy w rapie" postanowili obliczyć iloma przestępstwami musiał zająć się duchowny.

Z ich wyliczeń wynika, że z w latach 2008-20 w Sandomierzu popełniono ponad 500 poważnych przestępstw. W ich wyniku zginęło aż 150 osób, z czego aż 140 padło ofiarą zabójstwa. Na porządku dziennym były także włamania, handel narkotykami, porwania i szantaże.

Warto porównać te dane z oficjalnymi statystykami policji. Okazuje się, że w rzeczywistości w całym województwie świętokrzyskim w analogicznym okresie ofiarą zabójstwa padły 202 osoby. Oznacza to, że serialowy Sandomierz jest znacznie bardziej niebezpieczny niż w rzeczywistości.

Nie zmienia to jednak, że "Ojciec Mateusz" wciąż cieszy się dużą popularnością wśród widzów.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×